3,5mm adaptér prinesie aj ďalší iPhone!

0

Apple minulý rok urobilo jeden radikálny krok a možno tak trochu aj risk s tým, keď so svojho iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus odstránilo konektor pre zapojenie slúchadiel. Voláme ho jack a boli sme z tohto kroku samozrejme veľmi sklamaní. Používal ho totiž asi každý jeden z nás a Lightning EarPods či redukcia nie sú dostatočne dobrou náhradou. Očakávali sme, že Apple bude baliť k novému telefónu aj svoje bezdrôtové slúchadlá. Tie však začal predávať pomimo a za obrovské peniaze. 3,5mm redukcia tu bude aj pri iPhone 8.

iPhone 8 s redukciou

Redukcia, ktorú nám začalo Apple baliť ku iPhonom a umožňuje nám počúvať hudbu cez klasické slúchadlá je dôležitá vec, hoci nie dostatočné riešenie. Ak má napríklad niekto auto bez Bluetooth a počúva často hudbu, určite ju ocení, aj keď neocení fakt, že ak má vybitý telefón a zároveň si ho potrebuje nabiť, bez patričného príslušenstva mu táto, ináč samozrejmosť, nebude dovolená. Tak či onak, redukciu sme našli pri každom iPhone 7 a 7 Plus a v prípade, že si ju stratil, prípadne poškodil, môžeš si ju kúpiť aj samostatne.

MacOtakara prednedávnom tvrdil, že práve táto redukcia už nebude súčasťou balenia klasických iPhonov 8, nakoľko rok na to, aby si ľudia zvykli, stačil. To ale vôbec nie je pravda a uvedomuje si to evidentne aj Apple. Japonský server dnes zmenil informácie a už aj on tvrdí, že redukcia bude bežnou súčasťou balenia budúcej generácie jablkového smartfónu.

Pravdepodobne sa s ňou budeme dokonca stretávať ešte aj v následujúcej generácií, teda v modeli, ktorý príde na budúci rok (2018). Potom by ju už Apple mohlo vyradiť z balení, čo by ale nemuselo vadiť, nakoľko tri roky sú dosť dlhá doba na to aby ľudia skúsili aj bezdrôtové slúchadlá. Ja osobne preferujem skôr káblikové (aj keď sa zamotávajú), ale možno je to len môj strach z neznámeho.

Možno by stačilo len trošku znížiť ceny predražených AirPods a všetko by šlo zrazu jednoduchšie. Apple by viac predalo a malo by viac spokojných zákazníkov, to je hádam ľahká matika, nie? 🙂

Redukcia - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk