Na AirPods Apple zarobí viac ako na Apple Watch!

0

Apple je firma, ktorá dokáže zarobiť snáď na úplne všetkom a slúchadlá AirPods, ktoré sú novinkou a zároveň sú bezdrôtové nie sú samozrejme žiadnou výnimkou. Ako ukazujú najnovšie správy, ktoré prináša bývalý analytik Gene Munster, firma na nich zarobí ešte viac ako na svojich inteligentných hodinkách Apple Watch. Ako je to možné?

Vysoká obstarávacia cena!

Gene Munster dnes tvrdí, že Apple zarobí na svojich inteligentných slúchadlách ešte viac, ako na svojich inteligentných hodinkách. Predpovedá dokonca, že v roku 2022, budú mať AirPods rovnaké tržby ako práve Apple Watch. Časom by mohli AirPods dokonca aj predbehnúť Apple Watch v tržbách. Hlavným dôvodom má byť vraj ďalšia evolúcia inteligentných a bezdrôtových slúchadiel, ktorá nás presvedčí na ich kúpu.

Vraj máme zabudnúť len na zariadenie, ktoré nám prehrá hudbu z nášho iPhonu bez pomoci akéhokoľvek kábla. Zariadenie by mohlo priniesť množstvo iných a celkom nových funkcií, vďaka ktorým by sme ho používali celkom iným, novým spôsobom. Jedným z príkladov, ktoré Gene menoval je napríklad fitness tracking, ktorý dnes veľmi dobre robia práve Apple Watch. Slúchadlá by však prehrávali hudbu a popri tom by merali našu aktivitu. Myšlienka to teda vôbec nie je zlá. Eliminuje tak nutnosť nosiť iPhone či Apple Watch niekde vo vrecku či na zápästí, kde môže zavadzať.

V slúchadlách by sa dokonca mohlo nachádzať aj vstavané úložisko. To by dokázalo uschovať buď to údaje o nejakej aktivite, prípadne by sa naň mohla nahrať pomocou iPhonu a Bluetooth „offline“ hudba, čím by sa vlastne z AirPods stal taký nezávislí iPod. Nechceme ale samozrejme predbiehať. Tieto technológie dnes ešte v sériovej podobe neexistujú a prídu až počas následujúcich rokov vďaka trendu stále sa zmenšujúcich technológií. Rovnako tak vraj máme v tomto prípade zabudnúť na dnes už prehnanú cenovku $159. Slúchadlá by mali so všetkými novými funkciami a technológiami v budúcnosti stáť ohromných $199, čo teda vôbec nie je málo.

AirPods - svetapple.sk

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk