Apple investoval miliardu do dátového centra!

0

Apple potrebuje neustále rozširovať svoje dátové centrá po celom svete. Dôvodom je okrem iného aj fakt, že počet používateľov iPhonov, iPadov či akýchkoľvek iných zariadení denne stúpa o tisíce a Apple potrebuje bezpečne uchovávať všetky dáta z Cloudu bez rizika straty. Aj to je dôvod, prečo všetky tieto dátové centrá stoja také obrovské peniaze. Nejde tu o samotné budovy ale hlavne servery, ktoré sa nachádzajú vo vnútri. Najnovšie bude Apple opäť platiť. Konečná suma bude vraj miliarda dolárov!

Dátové centrum

V americkom Renu už Apple pomerne dlho jedno dátové centrum má. Problémom ale môže byť fakt, že jeho kapacity akosi nestačia a Apple ho potrebuje rozšíriť. Takáto prestavba vyjde spoločnosti Apple na pomerne vysokú čiastku. bavíme sa tu totižto o miliarde amerických dolárov.

Problémom je fakt, že servery, ktoré bude Apple pri prevádzke používať sú naozaj veľmi drahé a okrem toho vyžadujú ešte aj perfektné chladenie, nakoľko pracujú pri záťaži a prehrievanie by mohlo byť veľkým problémom. Apple musí toto centrum ešte aj niekde postaviť, na nejakom pozemku a za to sa ako ináč musí tiež platiť.  Spolu s novou infraštruktúrou dopravy to vyjde navyše ešte o 4 milióny dolárov viac.

Oproti jednej miliarde to už je síce nič, ale reálne ide o obrovskú sumu. Okrem toho, že tu Apple postaví centrum, môžeme rátať aj s tým, že práve vďaka tomu príde k práci množstvo stavbárov, firiem či projektantov. Neskôr sa tu budú musieť nejakí ľudia o centrum starať. Prácu by malo získať niekoľko stoviek ľudí pri výstavbe a stály pracovný pomer zase desiatky zamestnancov. Pôvodne tu vyrástlo dátové centrum ešte v roku 2012 a Apple doň investovalo rovnakú sumu, teda tiež 1 miliardu dolárov!

Data centrum - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk