Apple investoval miliardu dolárov. Do čoho?

0

Jedna z najväčších a najvplyvnejších technologických spoločností sveta, musí každý rok okrem predstavovania a vyvíjania nových produktov aj niečo investovať. To samozrejme pravidelne robí a tiež nemalé čiastky svojich vlastných prostriedkov. Najnovšie dokonca investovala neskutočnú 1 miliardu amerických dolárov. Všetko pri tom putovalo na technologický fond „Softbank Vision Fund“.

Apple investoval miliardu dolárov. Do čoho?

Technológie sú dneska kľúčom k úspechu spotrebnej elektroniky, čím novšie, lepšie a modernejšie sú, tým viac dokážu byť pre samotného používateľa prívetivejšie a tak túto elektroniku aj kupuje. podobné fondy môžu dopomôcť práve k rýchlejšiemu a kvalitnejšiemu vývoju, čo je pre Apple vysokou prioritou. Hoci Cupertinský gigant investoval na prvý pohľad až obligátnu čiastku, 1 miliardu amerických dolárov, realita je taká, že to v tomto odvetví nepredstavuje až toľko peňazí. Na druhú stranu je to od Applu ale minimálne pekné, pretože tá 1 miliarda nie je ani zas tak málo, však?

Len tak mimochodom, Apple drží stovky miliárd na svojich účtoch, pred určitou dobou mala spoločnosť na svojom konte vyše 178 miliard dolárov a my veríme, že dnes môže mať už pokojne viac. Jedna miliarda hore dole teda v tomto prípade nezohráva až tak dôležitú rolu. Apple dokonca vydalo aj vyhlásenie k tejto veci „Veríme, že ich nový fond urýchli rozvoj technológií, ktoré môžu byť pre Apple strategicky dôležité.“ Hovorkyňa spoločnosti Apple tiež dodala, že firma Apple spolupracuje s Japonskou telekomunikačnou spoločnosťou už dlhé roky a firmy majú medzi sebou veľmi dobré vzťahy.

Apple teda veľmi dobre a strategicky rozdeľuje svoje príjmy, ktoré mu potom vynášajú ďalšie a ďalšie peniaze. Dnes je to možno investovaná miliarda, no zajtra sa mu môžu vrátiť dve. Všetko majú vo firme samozrejme dokonalo ošetrené a správne použitie peňazí sa v tomto prípade stáva rozhodnutím tých najvyšších možných manažérov.

Apple - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk