Apple kúpil Beats!

0
Apple Beats - svetapple.sk

Správy o nadobúdaní Beats sa šírili po internete už zopár dní. Dnes už vieme, že gigant z Coupertina uzatvoril obchod so spoločnosťou za neuveriteľných 3,2 miliardy USD a tým Apple spravil najväčší obchod vo svojej histórii. Zároveň sa rapper Dr.Dre, spoluzakladateľ firmy BEATS Audio, stal najbohatším rapperom na svete. Táto správa sa objavila na videu ktoré nakrútil Tyrese Gibson spolu s Dr.Dre a zavesil na sociálnu sieť Facebook.

Beats audio je firma zaoberajúca sa vysokokvalitnými slúchadlami a reproduktormi. Spoločnosť bola založená v roku 2008 rapperom Dr.Dre a hudobným producentom Jimmym Iovinom. Beats v roku 2011 odkúpila Taiwanská spoločnosť HTC za 300 miliónov USD a mala v nej 50,1 percentný podiel. Len o rok neskôr však HTC spätne odpredalo polovicu svojho podielu pôvodným vlastníkom, ako reakciu na výrazný pokles tržieb a ziskov. Onedlho však Beats odkúpil aj zvyšný štvrtinový podiel a tak sa Beats stal opäť jediným vlastníkom.

 

dre-tyrese-beats-618x400

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk