Apple je najzelenejšia spoločnosť na svete!

0

Apple je firma, ktorej očividne veľmi záleží na tom, aby nevyrábala len dobré produkty a neponúkala len kvalitné služby po celom svete, ale aby tu po sebe zanechala aj čo najmenšie škody. Nech sa na to totižto pozeráme z akéhokoľvek hľadiska, stále je to spoločnosť, ktorá do ovzdušia vypúšťa rôzne škodlivé látky avšak veľmi sa snaží, aby ju ľudia videli aj v dobrom svetle. Podľa Greenpeace je to najzelenšia spoločnosť na svete a toto ocenenie dostáva už tretí rok po sebe.

Ekológia a Apple?

Možno, že si aj ty postrehol, že Apple sa snaží byť čo najekologickejšia spoločnosť na svete. Prečo? Okrem dobrého mena v svetle novinárov a ľudí, ktorí sa k týmto informáciám dostávajú cez média je to skrátka rozumné a kto by mal ísť príkladom, keď nie obrovské spoločnosti. Apple si produkuje vlastnú elektrinu a dokonca jej má na niektorých miestach prebytok, a tak ju predáva. Áno, Apple vlastní aj menšiu spoločnosť s podobným názvom, ktorá je vlastne energetickou spoločnosťou. Síce ide len o malú firmu s porovnaním s trhovou konkurenciou, no aj tak je to veľmi zaujímavá informácia.

Podľa Greenpeace je Apple najzelenšia spoločnosť na svete a hodnotí to hlavne aj podľa toho, v koľkých mestách bežia prevádzky firmy na obnoviteľné zdroje, ktoré si navyše sama vyrába. Pokiaľ sa pozrieme na samotný rebríček, uvidíme, že Apple je na jeho samotnom vrchole. Apple dosiahlo v hodnotení výborné skóre, konkrétne 83%, znamená to teda, že je evidentná snaha zo strany spoločnosti o čo najčistejšiu planétu. Hneď za Applom sa umiestnil Facebook, ďalší veľký technologický gigant, ktorý ale získal „len“ 67%. Netvrdíme, že je to málo ale v porovnaní s jablkovou spoločnosťou je to poriadny skok. Za Facebookom už nájdeme Google, ten si drží tretie miesto so skóre 56%.

Zaujímavé je ale to, že oba technologické giganty, ktoré sú od Apple pomerne dosť ďaleko vzdialené nevyrábajú milióny smartfónov, počítačov či tabletov každý rok. V podstate ide len o technologické značky, ktorých hlavné zdroje príjmov tvoria nehmotné služby, ako vyhľadávač či sociálna sieť. Pomerne zaujímavé je pozrieť sa aj oveľa nižšie. Tam nájdeme Samsung. Ten získal v skóre len smiešnych 11%. Z Applu by si teda veľa firiem mohlo brať príklad. Veď len jeho nové sídlo je doslova neuveriteľné a bude schopné každý jeden deň produkovať toľko elektriky, koľko jej samo nebude schopné minúť. Tento prístup je proste moderný a nadčasový a to sa nám veľmi páči!

Apple - svetapple.sk

Apple - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk