Apple ponúka predlohy aplikácií pre vývojárov!

0

Apple je spoločnosť, ktorá si na vizuáli naozaj potrpí. Pozrime sa napríklad na kamenné pobočky obchodov Apple Store. Pred pár rokmi všetko príslušenstvo muselo byť prebalené do celkom nových bielych obalov, ktoré navrhol práve dizajnérsky tím Apple. Nešlo by o nič výnimočné, keby toto príslušenstvo nevyrábali spoločnosti tretích strán. Inými slovami ak chceli predávať u Apple, museli spĺňať určite kritéria a jedno z nich bolo aj to, aby to v regáli vyzeralo proste dobre. To isté platí aj pre aplikácie. Apple ponúka vývojárom istý kit, ako predlohu na vývoj aplikácií. O čo presne ide?

Predlohy

Vývoj aplikácií je dnes extrémne dôležitý, pretože AppStore je obrovský trh, kde predáva ako vývojár a poskytovateľ služby, tak aj Apple. Keď predá jedna strana, tak predá aj tá druhá. To znamená, že sú všetci spokojní. Apple sa teda musí snažiť čo najviac nabádať vývojárov na to, aby vyvíjali pre neho nové a nové aplikácie, no zároveň sa musí snažiť, aby spĺňali isté štandardy.

Ako iste vieš, schvaľovací proces do AppStore je veľmi prísny a aplikácie musia mať funkčnú, ale aj vizuálnu stránku úplne v poriadku. Sú aj také, ktoré neprešli práve kvôli dizajnu. Ak sa budú ale vývojári držať kitov od Apple, nič také sa nemôže stať.

Aby boli aplikácie čo najviac jednotné, ponúka Apple na týchto stránkach špeciálne predlohy, pomocou ktorých môžu vývojári vytvárať svoje budúce appky. Prostredie musí byť samozrejme jednoduché a čo najviac jednotné tak, aby hralo s operačným systémom iOS 10.

Apple miluje dokonalosť a chce zaistiť aj to, aby sa nestalo nič podobné, ako na Androide. Tu majú v tomto smere trošku neporiadok, pretože každá Appka má iný dizajn a iné ovládanie, slušne povedané, je to taký guláš. Netvrdíme, že sa ani v AppStore také aplikácie nenachádzajú, ale je ich podstatne menej.

Od Apple je zároveň veľmi milé, že sa aj takýmto spôsobom snaží podporiť vývojárov. Tí nemusia vymýšľať komplikované dizajny, pretože riešenie jednoduchých appiek vyzerá aj tak najlepšie, ak je zakomponované v prostredí iPhonu.

Či už teda vyvíjaš appky alebo by si to chcel aspoň skúsiť, určite sa mrkni na kit, ktorý ti ponúka Apple. Sú tu šablóny a postupy, ktoré ti prezradia, ako by to celé malo vyzerať. Palec hore Apple! 🙂

apple - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk