Apple predĺžil zmluvu so spoločnosťou Liquidmetal Technologies!

0

Apple predĺžil zmluvu zo spoločnosťou  Liquidmetal Technologies do piateho februára 2015. Spoločnosť tak nespravila prvý krát. Zmluvu už raz predĺžila v júni 2012, no tá  vypršala vo februári tohoto roku (pôvodná licencia od  Liquidmetal Technologies je ešte z roku 2010).

Apple chce liquidmetal použiť zrejme na telách nových produktov. Tieto dlhodobé plány by už mohli uzrieť svetlo sveta budúci rok. Špekulovalo sa už aj o budúcej generácií iPhonu no ako vidíme podľa najväčšej pravdepodobnosti sa tak nestane. Vynálezca tohto odolného a zároveň pružného materiálu povedal že Apple bude môcť použiť  liquidmetal najskôr o 3-5 rokov. Toto prehlásil ešte v roku 2012 a tak by rok 2015 mohol sedieť.

2010-iphone-ipod-ipad

Licencia na materiál vyjde jablkovú spoločnosť vraj na cca 100 miliónov dolárov ročne. Technológia by mohla Applu umožniť vyrobiť neopakovateľný, zrejme aj ťažko zkopírovateľný, design produktov.

Apple vyvíja technológiu už niekoľko rokov. Je z neho vyrobený nástroj na vysúvanie sim-karty. To ste zrejme nevedeli že? 🙂

Liquidmetal

 

 

zdroj:muj-ipad.cz

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk