Apple sa dnes postaral CNN a poriadny problém!

0

My síce aplikáciu News nepoznáme, no v USA je štandardom každého jedného iOS zariadenia s nainštalovaným systémom iOS 11. Svoje články tu prezentujú menšie či väčšie magazíny ale aj napríklad také mená ako CNN či Fox News. Práve týmto dvom sa dnes doobeda stala veľmi nepríjemná vec. News od Apple zlyhalo a posielalo notifikácie používateľom stále dookola.

„Škandál“

V úvodzovkách to je preto, lebo to zas až taký strašný škandál nebol, no zaručene znepríjemnil život mnohým predplatiteľom Apple News v USA. Práve tu sa totižto stalo, že týmto predplatiteľom chodili stále správy od CNN dookola. Vo finále malo ísť o viac ako 100 rovnakých notifikácií, čo malo určite nemalý vplyv na výdrž batérie a teoreticky aj dáta. Podobné problémy sa objavili aj pri Fox News. Ako sa ukazuje, nešlo o chybu CNN. Na vine bola práve aplikácia od Applu, ktorá z nejakého dôvodu posielala tie isté informácie dookola. Stačilo, že má daný používateľ zapnuté notifikácie pre dané články a dostal ich viac, ako mu to bolo príjemné.

Toto zlyhanie môže mať dlhodobé následky. CNN týmto spôsobom mohlo stratiť nejaké to percento svojich predplatiteľov, no nemyslíme si, že by to bolo až tak dramatické číslo. Každý normálny človek, ktorému by sa niečo podobné stalo, by si pravdepodobne notifikácie vypol na určitý čas a neskôr ich zase zapol (ak by na to samozrejme nezabudol). Je to predsa len technológia a tá môže kedykoľvek zlyhať. Držíme Applu palce, nech sa už nič podobné nestáva a dúfajme, že CNN a Fox News mali na tomto incidente čo najmenšiu ujmu. Predsa len to nie je len tak, keď niekoho týmto spôsobom sledujú možno aj milióny ľudí a zrazu sa všetko pokazí!

Táto správa sa mnohým zobrazila aj 100 krát - svetapple.sk

Táto správa sa mnohým zobrazila aj 100 krát – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk