Apple by mohlo predstaviť iPhone, v ktorom by bola zabudovaná SIM karta.

0
iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk

Spoločnosť Apple bola vždy tak trochu popredu v téme SIM kariet. Ako vôbec jedna z prvých spoločností na svete totiž začala používať vo svojich iPhonoch microSIM karty, ktoré prišli spolu s iPhonom 4 a 4S a pokračovala v zmenšovaní. Napokon skončila s nanoSIM kartami, ktoré prišli s iPhonom 5 a v iPhone zotrvávajú až doteraz. Ako sa však ukazuje, Apple má v rukáve ďalšie eso!

Integrovaná SIM karta

V kuloároch sa totiž začína vo veľkom šepkať, že Apple spraví v oblasti SIM kariet ďalšiu revolúciu. Táto revolúcia bude fungovať veľmi jednoducho a mala by tak trochu súvisieť s tým, čo Apple predstavilo počas minulého roka v iPade. Práve v iPade s cellular dátami nájdeš aj špeciálnu Apple SIM, ktorá slúži na výber dátového balíčka u jedného z operátorov bez toho, aby si k nemu musel chodiť a bez toho, aby si sa nejakému z nich musel zaväzovať. Je to jednoduchý a efektívny spôsob ako si vybrať ten správny dátový balíček a to chce Apple preniesť aj na iPhone s tým rozdielom, že karta by tu nemusela byť vložená ale bola by v iPhone priamo integrovaná.

Aj keď je jasné, že tu vzniká hneď niekoľko problémov ako je napríklad prenos čísla a podobne, Apple si to všetko uvedomuje a v súčasnosti jedná s operátormi po celom svete. Podľa všetkého sa teda novej SIM karty v iPhone dočkáme už čoskoro, avšak nebude to asi tento rok. Predsa len niečo podobné chvíľu trvá a tak môžme očakávať iPhone s integrovanou SIM kartou až niekedy v roku 2016. Každopádne je to skvelý a jednoduchý nápad, ktorý nás zbaví zbytočných papierovačiek u operátora, čo povieš? (pokiaľ samozrejme slovenský operátori nebudú „nenažrani“ a vo svojich programoch, určených pre iPhone, nebudú ponúkať tie najhoršie a najdrahšie služby)

Súčasná Apple SIM - svetapple.sk

Súčasná Apple SIM – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk