Apple Store v Chicagu je na predaj

0
Apple Store v Chicagu je na predaj

Je to necelý rok, čo Apple otvorilo svoj Apple Store v Chicagu s nadčasovým dizajnom. Obchod je celý presklenný a na jeho samom vrchu nájdeme strechu, ktorá pri pohľade zhora pripomína zatvorený displej MacBooku Pro. Dnes sa objavila správa o tom, že práve tento obchod je na predaj. Možno si si myslel, že ho vlastnilo Apple, no ale ani to nie je celkom pravda. Ako to je teda s maloobchodnou predajňou Apple Store v Chicagu?

Apple Store na predaj?

Ešte pred tým, ako si niečo povieme o predaji, zistime nejaké informácie o tom, kto ho vlastne predáva. Myslel si si totižto, že tento obchod vlastní spoločnosť Apple však? Nie je to celkom pravda. Tesne po tom, ako bol postavený ho totižto od jablkovej spoločnosti zakúpila firma Walton Streer Capital. Celá pobočka Applu, ktorá má rozlohu neuveriteľných 20 000 metrov, kancelársky dom s 35 poschodiami a tiež maloobchodná budova má teda iného majiteľa ako si si myslel. Cena za ktorú tento komplex firma odkúpila sa rovná neuveriteľným 370 miliónom dolárom.

Dnes sa ale ukazuje, že sa firma buď to trošku prepočítala alebo jej to s obchodom a tiež budovami akosi finančne nevychádza. Aj preto plánuje predaj ale nie úplne celého komplexu. Konkrétne sa má jednať o predaj skladu a tiež časti predajnej plochy s rozlohou 10 000 metrov štvorcových. Suma, ktorú si za toto firma účtuje nie je malá. Je to 175 miliónov dolárov. Na druhú stranu ale netreba zabúdať na zásadný fakt, že ide o spoločnosť Apple a obchod má neuveriteľný mesačný obrat.

V kuloároch sa šepká, že dopyt po maloobchodných priestoroch neustále mierne klesá. Nejde len o samostatné obchody ale aj o tie, ktoré nájdeme napríklad v nákupných centrách a strediskách. Dôvod je úplne jednoduchý, ľudia začínajú stále viac a viac považovať za bežné nakupovanie na internete. Netvrdíme, že internetový predaj môže „zabiť“ pobočky Apple Store vo svete avšak môže im minimálne obrať nemalé percento z ich obratu. Na druhú stranu, Applu môže byť jedno, či predá iPhone v predajni alebo na internete. Stále je predajňa dobrý „showroom“, kde sa zákazník môže zoznámiť s produktom.

Takto vyzerá nadčasový Apple Store v Chicagu - svetapple.sk

Takto vyzerá nadčasový Apple Store v Chicagu – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk