Apple vydá aktualizáciu iOS 7.1.2

0
iOS 7 - svetapple.sk

Prednedávnom nám Apple predstavilo nový mobilný operačný systém iOS 8. Ukázalo nám v ňom množstvo noviniek, ktorých sa dočkáme v septembri. Súčasný iOS 7 však ešte nepovedal svoje posledné slovo a dostane aktualizáciu na verziu 7.1.2.

Čo aktualizácia ponúkne?

Nová aktualizácia zasiahne tri súčasti –  Mail, iBeacon a Bezpečnostné chyby. Okrem toho iOS 7.1.2 zrejme opäť raz zrýchli celý operačný systém a možno badateľne zvýši výdrž batérie!

1.) Mail

V novej verzií sa dočkáme opravy šifrovania mailových príloh s občastnýmii problémami, kvôli ktorým sa nám príloha nedala vôbec stiahnuť.

ios7-mail

Aplikácie Mail sa aktualizácia dotkne opravou chýb s prílohami – svetapple.sk

2.) iBeacon

Pôjde len o jednoduché vylepšenia, ktoré odstránia chyby, spôsobujúce problémy s konektivitou tejto služby.

ibeacon-iphone

Služba iBeacon má svoje využitie najmä v nákupných strediskách – svetapple.sk

3.) Bezpečnostné chyby

Aktualizácia by mala vyriešiť aj bezpečnostné chyby, ktoré nám umožňovali dostať sa do niektorých aplikácií bez toho, aby sme museli zadať kódový zámok nastavený na iPhone

ios-password-lock-bug_1360938789

Do niektorých aplikácií sa je možné dostať aj bez zadania hesla – svetapple.sk

.

Aktualizácia bude dostupná 27.júna. Momentálne je v rukách operátorov, ktorí ju testujú. Ide však zrejme o poslednú aktualizáciu, ktorej sa v iOS 7 dočkáme. Po nej by mal  totiž už vyjsť nový iOS 8.

zdroj:9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk