Budúcnosť Apple je v službách nie v produktoch!

0

Možno, že ti príde tento nadpis veľmi jednoducho povedaný ale mierime niekam, kde to zrejme nikto nečaká. Produkty spoločnosti Apple tu budú prichádzať vždy a vždy budú nádherné inovatívne a hlavne drahé. S týmyto produktami a technológiami ale prichádza aj niečo iné. Prichádzajú rôzne služby, ktoré nám denne zjednodušujú život. Práve to je cesta, ktorou sa Apple bude uberať ďalej. Stály príjem je tu istý a miliardy na účte tiež, tak prečo nie? 

Služby a ich budúcnosť

Možno, že sa nad tým človek ani nezamýšľa, ale pravda je taká, že budúcnosť Apple bude pravdepodobne smerovať k maximálnemu predaju a taktiež využitiu služieb. Problém súčasných smartfónov, smarthodiniek a tabletov je totiž ten, že sú na vrchole svojho vývoja.

Jasné, stále majú čo ponúknuť, no noviniek je menej a menej, a tak sa musia spoločnosti zamerať buď na celkom iné odvetvie a pritom aktualizovať to súčasné alebo rozšíriť svoju ponuku a pôsobisko aj o poriadne množstvo služieb. Apple ich má už dnes celkom dosť, ale do budúcna chystá ďalšie a hlavne chce rozšíriť tie súčasné. Pýtaš sa, aké to sú?

Jednu máš pod nosom prakticky non-stop. Áno, hovoríme o internetovom obchode App Store, ktorý umožňuje nákup aplikácií pre tvoj iPhone či iPad. Čo už ale možno nevieš, hlavne ak nepoužívaš Mac, existuje aj Mac App Store. Rovnako tak je tu ešte stále aj iTunes Store či iBooks Store.

Tieto 4 služby zarábajú obrovské peniaze sami o sebe. Apple využíva ale aj iné trhy. V prvom rade je to Apple Music. Druhá najväčšia služba svojho druhu na svete, ktorá ma k dnešnému dňu viac ako 20 000 000 používateľov a počet stále rastie.

Potom tu máme napríklad Apple Pay. Platobná služba, ktorú tiež používajú milióny ľudí po celom svete a Apple má na každej transakcií svoj podiel. Možno sa dočkáme do budúcnosti napríklad filmovej služby typu Netflix. Možno nám Apple ponúkne vlastnú platenú televíziu.

Okrem služieb tu má aj pomerne dosť aplikácií v AppStore. Navyše nové produkty budú prinášať nové možnosti v rozšírení služieb. Je to veľmi rozsiahla téma, ktorú sme opísali len tak jednoducho, ale za zamyslenie určite stojí, čo povieš?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk