Chlapíkovi začal horieť AirPod v uchu!

0

Určite vieš, že Apple pred dvoma rokmi predstavilo slúchadlá AirPods, pri ktorých máme a spoločnosť tak trošku ťažké srdce, nakoľko ich nezakomponovala priamo do balenia iPhonu ale musíme si ich kúpiť samostatne a to za poriadne nepríjemnú čiastku. Na druhú stranu sú ale slúchadlá vraj naozaj kvalitné a bezdrôtovo sa používajú skvele. Predsa len ale majú svoje muchy. Nedávno jedno takmer ublížilo mužovi v posilovni. 

Horiace slúchadlo

Predstav si, že len tak cvičíš v posilovni, počúvaš si hudbu, no a zrazu cítiš dym a teplo niekde z miest tvojho pravého ucha. Zistíš, že tam máš prístroj (hoci len malý), ktorý má vlastnú batériu a teoreticky by mohol začať horieť. Presne takýto je aj príbeh Jasona Colona z Floridy, ktorému sa počas cvičenia stalo niečo veľmi podobné. Počas toho ako vykonával fyzicky náročnú aktivitu spozoroval, že s jeho slúchadlami AirPods nie je niečo v poriadku.

Vytiahol ich teda z ucha a pri jednom si všimol, že má omnoho vyššiu teplotu, ako to druhe. Slúchadlá teda položil vedľa seba na lavičku a na chvíľu sa vzdialil (údajne išiel hľadať pomoc). Po pár minútach sa ale vrátil a na lavičke našiel jedno slúchadlo v totálne zdeformovanom stave. Takéto niečo môže spôsobiť jedine vysoká teplota alebo oheň. Jason sa domnieva, že v slúchadlách praskla batéria a začal horieť akumulátor. Samozrejme, že už kontaktoval aj spoločnosť Apple, ktorý hneď priznala chybu a problém začala riešiť.

Hovorca Applu dodal aj fakt, že jablková spoločnosť ostane s Jasonom v kontakte aby mohli objasniť, čo sa presne stalo a podobným problémom so slúchadlami AirPods v budúcnosti predísť. Na druhú stranu ale treba povedať aj fakt, že niečo podobné je naozaj len veľmi ojedinelé a je vyslovene nepravdepodobné, že horiace slúchadlo stretne kohokoľvek z nás. Ak máš teda slúchadlá AirPods, určite sa ich teraz neboj používať. Ak ti bude ale čokoľvek podozrivé, vždy ich radšej vyber z ucha tak ako Jason. Ten sám povedal, že je rád, že zareagoval tak, aby mu slúchadlá nestihli ublížiť.

Súvisiaci obrázok

zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk