iOS 11 ako vyzerá „Dark Mode“?

0

Dark Mode je téma, ktorá vo veľkom rezonovala najmä na začiatku tohto roka, kedy sa o takejto funkcií začalo vo veľkom hovoriť. Realita ale nakoniec bola len taká, že funkcia prišla len na Apple Watch a ani tu v podstate nešlo o to, na čo sme čakali. Chceli sme akési tmavé farby pre náš iOS systém, no bez toho, aby sa nám pozmenili farby na ikonkách a podobne. Skrátka režim, ktorý by šiel používať aj v divadle, kine a podobne. Takýto režim neponúka iOS 10, no ponúka ho iOS 11. Pozri sa ako to celé vyzerá a ako sa to vlastne volá!

Smart Invert Colours

Apple do iOS 11 pridalo aj celkom novú funkciu, ktorá by v zásade mala plniť to, čo plní Dark Mode na iných zariadeniach. Táto funkcia sa volá Smart Invert Colours a nájdeš ju v nastaveniach. Pokiaľ si túto funkciu chceš na iOS 11 nastaviť na troj klik Home Button tlačidla, musíš ísť do Nastavenia > Všeobecné > Prístupnosť > Skratky prístupnosti >Smart Invert Colours. Teraz už pre spustenie funkcie nemusíš chodiť komplikovane do nastavení ale stačí ti využiť túto skratku.

Pokiaľ ju ale nechceš použiť za týmto účelom, je tu ešte jedna možnosť ako by si mohol v systéme prevrátiť farby. Stačí ak ideš do Nastavenia > Všeobecné > Prístupnosť > Prispôsobenie displeja > Smart Invert. No a v čom je prevracanie farieb týmto spôsobom iné ako pri tom, ktoré sme poznali doteraz? Pri klasickom prevrátení farieb sa zmenili farby úplne všetkého. Čierne fotografie či videá boli zrazu biele a nedalo sa to používať ako klasický Dark Mode. Smart Invert Colours prevráti len tie farby, ktoré prevrátiť treba. Nestretneš sa tu však s jasnou obrazovkou tak ako si sa mohol stretnúť pri klasickom prevrátení farieb. Rovnako tak sa neprevracajú fotky, videá a ani ikonky aplikácií.

Musíme povedať, že nejde o plnohodnotný Dark Mode, koniec koncov, ono sa to ani netvári. Na druhú stranu ide ale aspoň o celkom dobrý nápad a dovolíme si tvrdiť, že aj balzam na dušu, ako používanie iPhone aspoň trošku lepšie sprístupniť aj v tmavých priestoroch. Uvidíme, či Apple v budúcnosti niečo spraví pre lepšie spracovanie takejto služby. Zatiaľ sa musíme uspokojiť len s tým, čo máme.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk