iPod Classic končí!

0

iPod Classic, ktorého modernizovaná verzia sa vyrába už od roku 2009 končí.

Prečo legenda končí ?

Je to tak, legendárny iPod Classic ukončí svoj predaj už čoskoro. Istý čitateľ serveru MacRumors ukázal fotky kde Apple pomaly stiahol legendárny prehrávač z Refurbished ponuky. Nie je sa čomu diviť, keďže tento hudobný prehrávač je momentálne najzastaralejším produktom jablkovej firmy. Ako jediný z celej rodiny hudobných prehrávačov, tabletov a samozrejme iPhonov, používa klasický 30-pinový konektor,160 Gb pevný disk a Ovládací prvok Click Wheel. Ďalším dôvodom by mal byť aj fakt, že Apple ho naposledy aktualizovalo v roku 2009, teda približne vtedy, keď vyšiel iPhone 3GS.

ipod-classic-review-1ipod-classic-gone

 

Nástupca

Špekulácie hovoria o tom, že náhradníkom bude iPod Touch zo vstavanou 128 Gb pamäťou. Ako sme už pri Apple zvyknutý mohlo by to znamenať aj navýšenie úložiska pri ďalších modeloch iPhonu. Doteraz vždy prišiel s väčším úložisko iPod Touch ako prvý a pri iPhone ho navýšili až pri ďalšej generácií.

ipod-touch-2012-10-10-600

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk