Miesto pre návštevníkov Apple Parku je už hotové!

0

Ak by si mal náhodou poznávaciu cestu do USA a čírou náhodou by si sa nachádzal niekto v San Franciscu, máš výbornú možnosť navštíviť aj neďaleké Cupertino, v ktorom sídli jedna z tvojich najobľúbenejších spoločností. Používaš jej telefóny, počítače či služby každý jeden deň a teraz ti dovolí nazrieť do jej nového sídla!

Miesto pre návštevníkov

Ťažko povedať, či je to divné alebo nie, no Apple Park, teda nové sídlo spoločnosti Apple bude prístupné aj pre tých najväčších fanúšikov tejto spoločnosti. Samozrejme, Apple ti nedovolí ani zďaleka nahliadnuť napríklad do nového kruhové kampusu či do divadla Steva Jobsa. Môže sa tu nachádzať napríklad niečo, čo by si ešte nemal vidieť a hlavne by takáto „návštevnícka“ kontrola určite nerobila dobre ťažko pracujúcim inžinierom, dizajnérom či programátorom. Každopádne je jasné, že sa okolo tohto miesta bude nachádzať nejaký ten „turistický ruch“. Pre ľudí, ktorí tu „náhodou“ zablúdia je pripravené originálne miesto, z ktorého si môžu vychutnať pohľad na Apple Park!

Akurát sa k nám dostala správa, že robotníci na jeho výstavbe skončili a v podstate je už všetko hotové. neteš sa ale ešte príliš. Svoje brány bude otvárať až koncom tohto roka. Podľa odhadov Apple zaplatilo za miesto pre návštevníkov neskutočných 108 milónov Amerických dolárov. Za tieto peniaze tu Apple vybudovalo napríklad obchod, v ktorom nájdeš netradičné produkty a suveníry, ktoré sa nikde inde na svete nenachádzajú. Kaviareň, v ktorej si môžeš vychutnať fantastický horúci (určite aj osviežujúci studený) nápoj. Špeciálny priestor s rozšírenou realitou (pomocou iPadou), v ktorej nájdeš detaily o Apple Parku. No a nakoniec aj vyhliadku na celý kampus.

Hoci nevieme uviesť ten správny dôvod, myslíme si, že sa oplatí prísť sa sem pozrieť. Rovnako tak neďaleko nového sídla nájdeme aj to staré, kde Apple stále sídli a vznikajú tu tie najlepšie produkty na svete. Ak máš teda cestu okolo Sillicon Valley, vieš, kde sa máš zastaviť!

Apple Park - svetapple.sk

Apple Park - svetapple.skApple Park - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk