Nový AppStore v Chicagu vyzerá ako MacBook!

0

Apple si vždy potrpelo aj na architektúre svojich obchodov. Vieme, že produkty sú špičkové a to aj spracovaním (nie len vizuálom) ale musia byť ponúkané v špičkových predajniach, medzi ktoré môžeme bezproblémovo zaradiť aj tento Apple Store, ktorý je v Chicagu novinkou. Pozri sa na jeho zaujímavo riešenú strechu, pripomína MacBook!

Nový Apple Store

Obchody Apple Store patria celosvetovo medzi najnavštevovanejšie predajne vôbec. Obchodné centrá sa bijú o to, aby Apple otvorilo svoju pobočku práve u nich. Jablková spoločnosť teda vôbec nemusí vyjednávať nájom a podobne. Hlavný dôvod, prečo chcú nákupné strediská Apple Store pod svojimi krídlami je ten, že sa tu vďaka nemu otočí omnoho viac ľudí ako kedykoľvek pred tým. To znamená aj to, že tu logicky nechajú viac peňazí, no a to znamená väčšie príjmy. Ako iste ale vieš, pobočky si Apple nebuduje len v nákupných centrách. Stavia si ich a používa pri tom vlastný architektonický jazyk, ktorý môže byť ako uvidíš na následujúcich fotkách, veľmi úzko prepojený s dizajnom produktov.

Najnovší Apple Store, ktorý nesie dizajnový jazyk jedného z produktov bol dnes otvorený v Americkom Chicagu. To, prečo nám pripomína MacBook ale len tak neuvidíš. Na to sa musíš pozrieť z hora, kde je vidno strechu. Nachádza sa na nej obrovské logo Applu a jej farba pripomína hliník, ktorý by mal byť jedným z poznávacích znakov počítačov od Applu.

Poďme sa ale ešte pozrieť na niektoré zaujímavé údaje, týkajúce sa práve tohto Apple Storu. Napríklad jeho obrovská obvodová sklenená stena dosahuje výšky až 9,75 metra, čo je skutočne dosť. Strecha, ktorá farbou pripomína vyššie spomínaný hliník bola vytvorená výhradne z uhlíkových vlákien (pravdepodobne kvôli váhe). Rozmery strechy sú potom 111 x 98 metrov. Keď si to teda všetko pekne zrátame. Tento obchod asi nebol najlacnejšou záležitosťou, už len strecha musela byť poriadnou investíciou. Na druhú stranu sa v ňom ale aj niekoľko desiatok rokov budú predávať produkty, ktorých cenovka bude extrémne vysoká a používatelia za ne radšej zaplatia na mieste, kde sa nešetrilo. Nie je to pravda?

Chicago - svetapple.sk

Chicago - svetapple.skChicago - svetapple.sk

Chicago - svetapple.sk

Chicago - svetapple.sk

Chicago - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk