NPD, AirPods neovládajú 26% trhu ani náhodou!

0

Prednedávnom sme ti oznámili, že slúchadlá od spoločnosti Apple, AirPods, ktoré sú vlastne bezdrôtovou verziou EarPods, ovládajú neskutočných 26% amerického trhu za prvých niekoľko dní predaja. Znelo to ako úžasná senzácia a išlo o analýzu spoločnosti Slice Intelligence. Niekomu to ale očividne nedalo spávať a niektoré informácie mu nesedeli. NPD tvrdí, že Apple má s Apple AirPods podiel na trhu len okolo 2%. Kde je teda pravda?

Len 2% na trhu?

Pár dni dozadu sme ti priniesli informácie o tom, že Apple svojim slúchadlami Apple AirPods ovláda štvrtinu Amerického trhu, čo nám samým prišlo ako mierne nereálne, ale tak prečo nie. Informácia predsa pochádzala od renomovaného zdroja a spoločnosti, ktorá urobila nejdenu presnú analýzu, ktorú sme sa pred tým nebáli zverejniť, pretože sedela aj s neskoršími údajmi Applu, ktoré spoločnosti zverejňuje.

Ako sa ale ukazuje, tentokrát bola informácia mylná, spoločnosť Apple vraj ovláda len 2% celkového amerického trhu, čo sa AirPods týka a čo sa predajov slúchadiel týka, ide o 3%, čo už nám prídu omnoho reálnejšie čísla.

Naozaj nevieme, kde sa stala chyba, ale NPD uvádza tiež to, že Beats, ktoré už dva roky patrí práve pod Apple dosiahlo 25% podiel na USA trhu, čo by mohlo dávať logické vysvetlenie. Hoci Slice Intelligence uvádzalo AirPods aj Beats v oddelenej sekcií, keď si zrátame predaje dokopy podľa NPD vyjde nám 27%.

Ak sme si pozreli dobre číslo od Slice Intelligence, zistili sme, že samotné AirPods majú až 26% podiel na trhu. Tieto údaje sú takmer rovnaké! Mohlo sa teda stať, že došlo k chybe a analytická spoločnosť omylom uviedla celkový podiel Applu na trhu so slúchadlami.

Len tak mimochodom, ako sme už uviedli, samotné Beats drží spomínanú štvrtinu Amerického trhu, teda zhruba 25% predaja, čo je tiež veľmi slušné číslo a pri cenách, ktoré má nastavené, to musí Applu sypať poriadne peniaze a obrovská dvojmiliardová investícia sa nakoniec vyplatila.

Čo sa konkurencie týka, Bose drží 8% predajov, LG potom 10%, no a nakoniec Sony 7%. Hoci je to vo všetkých prípadoch viac ako Apple so svojimi AirPods, v realite sa ani jedna značka nepribližuje predajom Beats, ktoré patria Applu. Apple je teda aj na tomto poli absolútny víťaz, čo sa predajov týka, ale nie s novými AirPods! 🙂

AirPods - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk