Originálne dúhové loga Apple sú v dražbe!

0

Dúhovo farebné logá spoločnosti Apple, ktoré viseli na budove spoločnosti v Cupertine sa dostali do dražby Bonhams. Draží ich nemenovaný dlhoročný zamestnanec. Logá, ktoré spoločnosť používala v rokoch 1977-1998 sa dražia za čiastku 10 000-15 000 dolárov. Väčšie z nich (Jeho rozmery sú 49″ × 46″ × 1,5″) je vyrobené z hustej peny a vinylových farebných prúžkov. Druhé a zároveň menšie (Jeho rozmery sú 36″ × 33″ × 6″)  je vyrobené z kovu, sklených vlákien a taktiež vinylových prúžkov. 

Prvé logo s Isaacom Newtnom vystriedalo farebné logo v roku 1977. Malo sa páčiť školákom a jeho farby odkazovali na vtedy revolučné počítače Apple II. farebným displejom. Históriu log spoločnosti si môžete pozrieť na obrázku uvedenom nižšie.

logos

zdroj:muj-ipad.cz

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk