Samsung po prvý krát zarobil viac ako Apple!

0

To, že Apple je najhodnotnejšia spoločnosť na svete je jedna vec. Denne predá tisíce či dokonca aj milióny iPhonov po celom svete a peniaze sa jej točia aj z iných vecí, ako napríklad zo služieb, príslušenstva, spoluprác a podobne. Dnes sa ale stalo niečo, čo asi nikdy nečakal. Samsung predbehol Apple v ziskoch za druhý štvrťrok 2017. Ako sa ale ukazuje, nič zas nie je také, ako to na prvý pohľad pôsobí!

Samsungu sa darí

Samsung oslavuje, jeho zisky sú totižto najväčšie v histórii, čo sa štvrťroka týka. Čísla hovoria za všetko, podĺa nich dosiahol juhokórejský gigant neskutočný zisk až 12,65 miliard amerických dolárov. Je to významná situácia, pretože Samsung prvýkrát prekonal v ziskoch samotné Apple. Predpokladá sa, že po odhalení finančných výsledkov bude mať Apple zisk 10,54 miliardy dolárov. Ako to je ale celé možné? No, z predajov smartfónov to teda určite nie je.

V prvom rade ide o obrovské výrobné haly a výrobu displejov či komponentov pre ostatné spoločnosti. Napríklad v súčasnosti produkuje 100% displejov pre iPhone 8, lebo až 97% všetkých vyrobených OLED displejov pochádza práve od spoločnosti Samsung.

V Apple sa ale nemusia ničoho obávať, nakoľko v súčasnosti sa spoločnosť nachádza v najmenej ziskovom období. Je tesne pred novým iPhonom a preto ľudia čakajú. Tie pravé zisky prídu až v septembri, pred Vianocami a po Vianociach. Tu Samsung nebude mať žiadnu šancu!

Samsung - svetapple.sk

Samsung - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk