Takéto Apple nemalo svoje akcie už dva roky!

0

Apple je popredná firma na technologickom trhu a predaje má naozaj obrovské. Presne preto je veľmi zaujímavá pre akcionárov, na tento trh vstúpila ešte začiatkom 80-tych rokov a dnes sa jej veľmi dobre darí. Dnes boli akcie po prvý krát po dvoch rokoch na hranici $120 za akciu. Je to až neuveriteľné, v akej nepriaznivej dobe táto správa prichádza, ale na druhú stranu, Apple je Apple.

Akciový trh

Trh s akciami je pre množstvo ľudí to, čo im prináša peniaze a vďaka čomu žijú kvalitný život. Niet sa čomu diviť, že ak vie človek s týmto trhom pracovať, môže byť milionár. Pri spoločnostiach ako Apple je to ale popravde trošíčku riziko. Je to technologický gigant a akcie sa tu menia doslova každú jednu minútu. A presne to sa stalo dnes. Pokiaľ vlastníš nejakú akciu od Apple aj ty, určite zbystri pozornosť. Cena za kus sa totižto vyšplhala na rekordných $120. Táto hranica nebolá dosiahnutá už dva roky!

Dokonca s akciami nezamával ani fakt, že Apple minulý rok nenaplnilo očakávania a v dlhodobom časovom horizonte bol v podstate v strate oproti tomu, čo mal v pláne. Nebola to síce extrémna finančná strata, ale rok 2016 sa do pamäti zapíše ako nie veľmi úspešný. Nevieme, prečo akcie vzrástli tak výrazne práve teraz, nakoľko sa nevie ani to, kam asi budú smerovať. Jedni hovoria, že pôjdu výrazne dole, pretože Apple v najbližšej dobe nič také zásadné nepredstaví, iní zase hovoria, že cena za akciu ešte porastie, lebo sa chystajú tie najlepšie produkty na svete.

My sa samozrejme nezastávame ani jednej z dvojice teórií, pretože si príliš netrúfneme povedať nič o akciách, nakoľko sa v tejto oblasti veľmi nepohybujeme. Ak by ale akcie mali rásť na základe atraktivity produktov a rovnako tak aj ich dostupnosti, zrejme by sa dostali naozaj na vrchol. Tento rok sa máme dočkať napríklad revolučného iPhonu 8 so zaobleným OLED displejom na prednej strane, tretej generácie hodiniek Apple Watch či celkom nového MacBooku s 15″ displejom, ktorý by mal byť určený profesionálom. Uvidíme, ako sa to vyvinie, ale už dnes vieme, že Apple má dobre našliapnuté, dúfajme, že sa tohto skvelého kroku nepustí!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk