Tim Cook zosmiešnil Microsoft elegantným spôsobom

0

Tim Cook nám môže pripadať oproti Stevovi Jobsovi ako pomerne nudný generálny riaditeľ. Jobs mal proste vtip a istú charizmu, ktorá súčasnému CEO Apple tak trocha chýba. Dnes sa ale ukázalo, že ani Tim Cook nie je úplne suchý človek. Sám dlhodobo kritizuje konkurenčné tablety Surface od Micoroftu. Počas jeho poslednej návštevy v Číne ale musel byť s týmto tabletom v kontakte. Ako si s tým poradil? Majstrovsky!

Tim Cook a Surface

Tablety Surface sú jedna z najväčších konkurencií pre jablkový tablet. Microsoft zahral na tú správnu strunu a dokonca sa začínajú objavovať používatelia Apple, ktorí prešli práve na Surface. Dôvody sú rôzne, od ceny až po výkon či možnosti, ktoré tablet ponúka. Tak či onak, tablety Surface nie sú v očiach Tima Cooka dobré.

Sám ich pomerne dlho kritizuje. Pri poslednej návšteve Číny na China Development Forum bol ako jeden z 300 účastníkov nútený Surface používať. Pochopil to svojsky. Microsoft túto akciu sponzoroval a dodal na ňu svoje najnovšie tablety Surface Pro 4. Tie slúžili k tomu, aby si mohli používatelia robiť poznámky a sledovať prezentácie. Samozrejme všetko v programe Microsoft Office.

To bola teória, aká však bola prax? Tim Cook v podstate vyriešil problém veľmi jednoducho. Surface Pro 4 používal, ale len ako stojan pre svoj vlastný tablet, samozrejme iPad. Rovnako tak urobilo aj veľa ostatných zúčastnených, ktorým sa zdal tablet od Microsoftu príliš komplikovaný a neintuitívny. Aby sme ale nehovorili len o tablete a o tom, ako ho naozaj veľa ľudí použilo, Tim Cook predniesol aj vlastný prejav. V tomto prejave sa snažil podotknúť na výhody globalizácie, ktorá je v súčasnosti všade okolo nás. Veď aj samotné Apple prednedávnom v Číne nepôsobilo a dnes je Čína jeden z najzaujímavejších trhov na svete. Používal by si radšej Surface Pro 4 alebo iPad Pro? Svoje odpovede a názory napíš do komentárov pod článkom alebo na našom Facebooku.

Tim Cook - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk