Únik: Unikla nabíjačka nového iPhonu. Bude mať veľkú novinku!

0
Únik: Unikla nabíjačka nového iPhonu. Bude mať veľkú novinku! - svetapple.sk

Apple predstavilo iPhone ešte v roku 2007. Tento telefón sme mohli nabíjať 30 pinovým konektorom. To nám ostalo až do modelu 4S, kedy konektor v roku 2012 dostal náhradu za 9 pinový. Revolučný model 5 priniesol túto zmenu vôbec po prvý krát. Dnes je rok 2018 a Apple zase zmení spôsob, akým budeme nabíjať iPhone. Dočkáme sa USB-C!

Nová koncovka

O tom, že by malo Apple priniesť zmenu v nabíjaní sa už špekuluje nejaký ten piatok. Tieto špekulácia dokonca boli predmetom ešte minuloročnej diskusie tesne pred tým, ako sa dostal na trh celkom nový iPhone X spolu s modelmi 8 a 8 Plus. Nakoniec sme sa ale novej koncovky nedočkali. Stále používame starú, 30 pinovú. V septembri to ale môže byť všetko celkom ináč. Apple zavádza pomerne rýchlo USB-C do všetkých svojich novovyrobených počítačov. Také iOS zariadenia predsa nebudú výnimkou.

Únik

Na internete sa objavil adaptér, ktorý by mal vďaka USB-C a 18W podstatne rýchlejšie nabiť naše iPhony. Podľa všetkého ide o akýsi testovací kúsok, ktorý je podľa popisov na jeho zadnej strane určený výhradne pre inžinierov spoločnosti Apple. Nejaký dobrák ho ale zavesil na internet a my si po predošlých správach o zavedení USB-C do iPhonu môžeme urobiť vlastný obraz o tom, ako to asi naozaj bude. Na čo by Apple niečo podobné testoval?

Určite sa pýtaš aj na to, prečo je tento adaptér o toľko iný ako ten, ktorý máš doma. Odpoveď je jednoduchá a Apple ju nijako neovplyvní. Všetky tieto nabíjačky totižto musia vyhovovať určitým reguláciám a spĺňať štandardy, ktoré má daná krajina alebo štát stanovené. Podľa toho sa potom adaptéry prispôsobujú či už v tvare alebo výkone. Tak či onak, to, že Apple prineie USB-C aj na iOS (teda aj na iPady) je už isté. Čo si myslíš o tejto novinke ty?

Iphone Fast Chager 2018

Iphone Fast Charger 2018 3

Iphone Fast Charger 2018 2

zdroje: macworld, macrumors, 9to5mac, ibtimes, gizmodo  

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk