Verejná beta verzia iOS 11.1 je už dostupná!

0

Pokiaľ si fanúšik Applu a ccheš mať niečo skôr ako ostatní, mal by si asi zbystriť pozornosť, pretože Apple práve oficiálne vydalo iOS 11.1 vo verejnej beta verzií pre všetkých. Nemusíš byť teda registrovaným vývojárom aby si si mohol vyskúšať to, čo prinesie prvá väčšia aktualizácia mobilného operačného systému od Apple, ktorý trpí už od začiatku spustenia mnohými nepríjemnými problémami! 

iOS 11.1

Určite budeš súhlasiť, že úplne najdôležitejšia vec, na ktorej musí Apple v iOS 11.1 zapracovať je kompatibilita, rýchlosť, výdrž batérie a hlavne odstránenie všetkých tých bugov, s ktorými majú používatelia už od začiatku problémy. Nebude to však iba o tom a mali by sme sa dočkať aj ďalších užitočných funkcií, ktoré momentálne pre verziu iOS 11.0.1 nie sú dostupné.

V prvom rade ide o vylepšenú službu Apple Pay, ktorá by po prvý krát mala podporovať peer to peer platby. V druhom rade ide potom o synchronizáciu iMessage správ priamo cez iCloud. Tieto novinky boli prezentované ešte na WWDC 17, respektíve Keynote, ktorá sa v teda konala. V oficiálnej verzií iOS 11 sme ich ale nevedeli nájsť a Apple prezradilo, že ich sem pridá až pri príležitosti väčšej aktualizácie, akou by mohla byť vlastne aj táto. Tak uvidíme!

Zatiaľ novinky

Zatiaľ sa musíme uspokojiť iba s veľmi malými zmenami, ktoré iOS 11.1 oproti súčasnej verzií už reálne ponúka. V prvom rade ide o zmenenú ikonku fotoaparátu v Nastaveniach -> súkromie. Nové animácie, napríklad pri klepnutí na Status bar pre rýchle scrollovanie na vrch internetovej stránky pri používaní Safari. O čosi rýchlejšia animácia pri odomykaní zariadenia.

Uvidíme časom či sa vyriešili problémy s CLIR-kom už v poslednej bete iOS 11.1 alebo naďalej pretrvávajú. Nutné je dodať, že nejde o žiadnu srandu a komunita je už minimálne na Slovensku na Apple poriadne nahnevaná, že s tým nič nespravilo. Máš problém aj ty?

iOS 11.1 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk