Vo Viedni by mal vyrásť prvý Apple Store. Bude k nám teda veľmi blízko!

0

Obchody Apple Store nájdeme rozmiestnené po celom svete. Najviac ich je samozrejme v USA. V takej Číne rastie jeden takýto obchod za druhým, nakoľko je to trh, kde Apple neskutočným spôsobom rastie, no a potom je tu ešte Eúropa. Krajina v ktorej sú štáty, ktoré nemajú na svojom území ani jeden jediný takýto obchod, no a tiež mestá, v ktorých by sme takýchto obchodov našli hneď niekoľko. Samozrejme, Slovensko patrí k prvej menovanej časti. Nech už je ale Apple Store akokoľvek ďaleko, jeden bude blízko, bude vo Viedni, teda „na skok“ od Bratislavy!

Apple Store vo Viedni

Vieme, Apple Store pobočky nájdeme po celom svete a Slovensko je zatiaľ veľmi malá ryba na to, aby tu mala spoločnosť Apple nejakú prioritu otvoriť svoj prvý Apple Store. Tak či onak, neznamená to, že tu nikdy takýto obchod neotvorí, ale na teraz si musíme postačiť s okolitými krajinami.

Najbližší Apple Store sa od nás nachádza v Nemecku, a to je popravde poriadne ďaleká cesta. Nový obchod sa ale bude nachádzať priamo v centre rakúskej Viedne. Apple by tu mohlo svoju pobočku otvoriť už čoskoro. Pomerne dlho sa o nej šepkalo a približne pred rokom v utajení začali oficiálne práce na jej postavení.

Samozrejme, všetko bolo dobre zakryté, aby to vyzeralo tak, že tu nebude stáť obchod spoločnosti Apple. Dnes už ale vieme, že maskovanie bolo odhalené. Nová pobočka bude stáť priamo na ulici „Kärntner Straße“.

Obchod bude teda veľmi blízko hlavného viedenského námestia Stephansplat, na ktorom sa nachádza aj známa Katedrála Svätého Štefana. Nový obchod, respektíve pobočka by mala byť naozaj rozmerná. Ponúkne až 3 poschodia priestoru a spoločnosť už dnes hľadá prvých zamestnancov, ktorí by tu mohli nastúpiť.

Samozrejme, presné informácie stále nevieme, no myslíme si, že nás delí sotva niekoľko mesiacov od toho, čo nám Apple prinesie prvý Apple Store, ktorý už konečne bude blízko.

Ak si teda budeš chcieť ísť niekam po nový iPhone a Rakúsko bude v prvej vlne predaja, nebudeš musieť zachádzať do ďalekého Nemecka. Slováci a Česi majú po novom nové miesto, ktoré je len niekoľko desiatok kilometrov za hranicami, pecka!

Apple Store - svetapple.sk

Apple Store - svetapple.sk
Apple Store - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk