15% baterky môžeš ušetriť týmto trikom každý jeden deň!

0
15-baterky---titulná-fotografia---SvetApple

Pokiaľ si podľahol modernej dobe, na aplikácie tvojich obľúbených služieb v tvojom iPhone pravdepodobne nezanevrieš. Používať ich je proste jednoduchšie ako ich neustále zapínať cez Safari a tak si ich milióny používateľov po celom svete veľmi obľúbilo. To ale dosť oslabuje tvoju baterku a pritom sa dá pekne ušetriť, dokonca stačí prestať len s jednou aplikáciou, na ktorej si asi najviac. Hádaj ktorú! 

15% baterky môžeš ušetriť týmto trikom každý jeden deň!

Ak si mobilný závislák a si šťastný za každé jedno percento, ktoré môžeš minúť navyše, pravdepodobne ťa minimálne zaujme následujúca možnosť ako ušetriť denne až 15% baterky. Stačí totiž urobiť jednu jedinú zmenu, no tá bude samozrejme na úkor tvojho pohodlia. Je to ale veľmi jednoduché a rýchle!

Všetko, čo stačí urobiť kvôli vyššie spomínaným 15%, je len odinštalovanie aplikácie Facebook z tvojho telefónu. Pýtaš sa, a čo budeš robiť potom? Je to jednoduché. Na Facebook sa skrátka prihlásiš cez Safari. Tvoj telefón vydrží o čosi dlhšie ako pred tým, pretože aplikácia je pomerne energeticky náročná na tvoju baterku.

facebook - svetapple.sk

Ak si to chceš celé ešte trošku zjednodušiť a tým zvýšiť pohodlie pri používaní Facebooku, jednoducho si cez Safari vytvor odkaz na ploche. Vďaka tomuto triku sa na stránku dostaneš jediným klíkom rovnako, ako by si používal aplikáciu až na to, že sa ti neotvorí aplikácia ale stránka v Safari.

Tá je podľa nášho názoru mierne nepohodlná a možno je to tak aj schválne, aby sa ľudia naučili používať práve aplikáciu, no každopádne pre toho, pre koho je baterka prvoradá je tento trik určite cenným. Sami sme to vyskúšali a môžeme potvrdiť, že každý večer máme pred nabíjaním na našom iPhone v priemere o nejakých 15-20% baterky viac. Ideš do toho?

Screen - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk