3 tipy pre lepšiu výdrž batérie v iOS 8! (2)

0

Prednedávnom sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa vám pokúsili vypísať 3, podľa nás najdôležitejšie, príčiny, ktoré znižujú výdrž batérie vo vašom zariadení. Dnes prinášame druhý diel, v ktorom nájdete ďalšie tri veci, ktoré by ste mali obmedziť alebo vypnúť v prípade, že vám veľmi rýchlo ubúdajú percentá!

Lokalizačné služby

Pokiaľ používate lokalizačné služby, tak určite viete, že ide o jedného z najväčších „žrútov batérie“. Niekedy sú však potrebné, napríklad vtedy, ak ste stratili iPhone a chcete ho vystopovať pomocou služby „Find my iPhone“. iOS 8 vám umožňuje vypnúť/zapnúť lokalizačné služby pre jednotlivé aplikácie. Všetko to nájdete v: Nastavenia/Súkromie/Lokalizačné služby. Tu si zvolíte len tie najdôležitejšie aplikácie, ktoré budú mať prístup k vašej polohe. Výsledok by sa mal pri dostatočnom vylúčení aplikácií podpísať na výdrži batérií pomerne výrazne!

Lokalizačné služby - svetapple.sk

Lokalizačné služby – svetapple.sk

Automatické aktualizácie

Automatické aktualizácie sú síce super, no podpisujú sa aj na väčšom úbytku batérie. Pokiaľ teda nemáte problém s manuálnym aktualizovaním, vypnite si ich v Nastavenia/ iTunes a AppStore/ Automatické sťahovania/ vypnite „aktualizácie“. Telefón vám vďaka tomu nebude pracovať vždy, keď sa pripojí na Wi-Fi a objaví novú aktualizáciu!

Automatické aktualizaácie - svetapple.sk

Automatické aktualizaácie – svetapple.sk

Osviežovanie aplikácií na pozadí

Od príchodu iOS 7 ponúkajú naše iPhony či iPady funkciu, ktorá umožňuje aplikáciam, bežiacim na pozadí, aktualizovať dáta pomocou Wi-Fi alebo mobilnej siete. Používateľ však z toho nemá častokrát žiaden úžitok, aplikácie akurát znižujú výdrž batérie. Pokiaľ teda chcete túto funkciu vypnúť, stačí zájsť do Nastavenia/Všeobecné/Osviežovanie aplikácií na pozadí.

Osviežovanie aplikácií na pozadí - svetapple.sk

Osviežovanie aplikácií na pozadí – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk