Ako nájsť čo najrýchlejšie text na stránke pokiaľ som na iPhone? (ctrl/cmd+F)

0
hladanie-na-iphone---titulná-fotografia---SvetApple

Asi ako každý jeden používateľ, ktorý vlastní iPhone aj ty sem tam potrebuješ nejaký tip či radu na funkciu, ktorú máš v smartfóne a chcel by si ju používať. Na to sme tu samozrejme my, a my ti dneska prinesieme naozaj jednoduchý tip, ktorý ti pomôže vyhľadávať kľúčové slová na webe už za pár sekúnd aj pokiaľ si na svojom iPhone či iPade. Ide vlastne o rovnakú funkciu akú ponúka aj tvoj počítač s OS X alebo Win. Skratka je všeobecne pre počítače známa ako (ctrl/cmd+F).

Ako nájsť čo najrýchlejšie text na stránke pokiaľ som na iPhone? (ctrl/cmd+F)

Poznáš to, hľadáš nejaké informácie a dostaneš sa na stránku, kde je ohromné množstvo textu a ty jednoducho nemáš šancu len tak okom nájsť časť témy, ktorá sa venuje práve tvojej problematike. Práve v takejto chvíli by si asi najradšej zapol nejakú rozšírenú funkciu a napísal do nej to, čo hľadáš. Tá by následne rýchlo prekontrolovala text a tvoje slovíčko by zvýraznila.

Na počítačoch to funguje už roky. Stačí ak na svojom Macu či Windowse podržíš klávesy ctrl/cmd+F a vyskočí ti okienko, do ktorého môžeš napísať konkrétne slovo, ktoré na stránke práve hľadáš. Následne sa ti nejakou farbou slovíčko zvýrazní aj niekoľkokrát (pokiaľ sa v texte nevyskytuje len raz), a ty môžeš medzi nimi prepínať šípkami.

Možno si o tom ani nevedel, no iPhone či iPad ponúka túto istú funkciu a my ti prezradíme ako ju spustiť. Je to vlastné úplne jednoduché. Stačí, aby si klikol na okno, kam normálne zadávaš URL adresu. Do tohto políčka napíš presne to, čo hľadáš a pod možnosťou „nájsť na Google“ sa zrazu pridá možnosť „nájsť na tejto stránke“. Klikneš na ňu a automaticky sa ti slovíčko zvýrazní rovnako, ako na počítači.

Dokonca je Safari tak premakané, že ponúka aj možnosť šipiek podobne ako OS X či Windows. Nemusíš teda ani scrollovať. Stačí len klikať a hľadať správnu časť toho, čo hľadáš. Výborná vec Apple!

IMG_0585-spojene

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk