Ako obnoviť posledné zatvorené karty v Safari pre iOS?

0

Webový prehliadač Safari od Apple v sebe ukrýva skrytú funkciu, o ktorej si pravdepodobne nevedel. Ukážeme ti, ako na ňu.

Ak si na webovej stránke a chceš otvoriť novú kartu, jednoducho ťukneš na pravú ikonku v dolnej lište a zobrazia sa ti všetky otvorené karty so stránkami. Pre novú kartu ťukneš na + a posledná možnosť v dolnej lište je pre anonymné prehliadanie. Kde sa tento trik so znovuotvorením kariet teda nachádza?

Neuveríš. Spomínané tlačidlo + v sebe neskrýva len možnosti pridania novej karty, ale ak na nej podržíš dlhšie prst, ukáže sa ti zoznam kariet, ktoré si naposledy zatvoril. Áno, povieš si načo je to dobré? Veď v histórii je všetko. Je to dobré z toho dôvodu, že ak omylom zrušíš kartu, ktorú si chcel ešte navštíviť, nemusíš sa preklikávať do histórie Safari takže kartu môžeš obnoviť v aktuálnom okne. Na iPade je to veľmi podobné, avšak tlačidlo + nájdeš v hornej lište. Zoznam posledných kariet sa však vymaže, ak Safari ukončíš manuálne cez multitasking.

IMG_0014

SvetApple.sk

IMG_0013

SvetApple.sk

 

 

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.