Ako odpovedať na správy zo zamknutej plochy?

1

Poznáš to. Kvôli bezpečnosti svojho iPhonu máš zapnuté heslo alebo musíš priložiť prst na senzor Touch ID. Všetko je to skvelé, pokým ti nepríde SMS správa alebo iMessage a iPhone kvôli odpovedaniu musíš odomknúť. Tomu všetkému je odteraz koniec a ukážeme ti, ako na správy odpovedať bez toho, aby si svoj iPhone musel odomykať.

Teda, ak ti príde správa, SMS alebo iMessage, jednoduchým potiahnutím doľava sa zobrazí modré okienko s nápisom Odpovedať. Po kliknutí naň, sa ukáže nový spôsob odpovedania na správy, ktorý Apple predstavil už skôr. Funguje na princípe odpovedania bez nutného opustenia aktuálne využívanej aplikácie. Rovnaký spôsob, teda aspoň čo sa dizajnu týka funguje aj pri zamknutej obrazovke. Po dopísaní správy stlačíš Odoslať a iPhone ostane naďalej zamknutý. Avšak mysli na to, že pokiaľ nemáš v nastaveniach hlásení zapnutú funkciu Zobraziť na zamknutej ploche, správa sa ti nezobrazí a odpovedať nebudeš môcť.

locked

 

 

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.