Jednoduchý tip pre Safari, ktorý oceníš aj ty a hodí sa o ňom vedieť!

0

Safari je aplikácia, ktorú používa asi každý z nás. Je to vstavaný prehliadač pre iPhone, ktorému nič nechýba a hlavne je priamo od Apple takže je skoro dokonalý. Okrem všetkého čo ponúka sa tu môžeme dočkať napríklad aj blokátorov reklám, ktoré nám pomôžu čítať weby bez nich. O tom ale dnes reč nebude. Reč bude o jednej jednoduchej funkcií, ktorá prišla spolu s iOS 10 a hodí sa ju poznať. O čo teda ide?

„Juuj, omylom som to vypol“

Áno, reč je o situácií, keď omylom vypneš kartu v Safari, ktorú práve čítaš. Sem tam sa to stane, nie je to nič neobvyklé. Čítaš stránku, prehodíš sa do druhej a omylom vypneš tú predošlú. Samozrejme, nájsť sa stále dá, veď aj v Safari je história.

To je však trošku komplikovaný spôsob a všetko to ide predsa aj jednoducho, tak prečo si komplikovať život? iOS 10 prinieslo novú funkciu, ktorá umožňuje rýchle spustenie predošlej stránky. Nie je to dokonca ani žiadna veda.

Na to, aby si tak urobil stačí ak na symbole „+“ (pomocou ktorého môžeš otvoriť aj iné karty), podržíš svoj palec. Vďaka tomuto kroku sa dostaneš do menu, v ktorom nájdeš prehľad s posledne zatvorenými kartami v Safari. Následne už len vyberieš tú, ktorú potrebuješ a môžeš pokračovať v tom, čo si robil pred tým.

Možno, že to nie je extra dôležitý návod, ale je to tip na funkciu, o ktorej si možno nevedel a ktorá sa ti ešte v živote určite zíde tak ako sa zišla mne a keď som na ňu prišiel bol som naozaj zachránený, hľadať znova by sa mi to totiž určite nechcelo!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk