Ako natrvalo odstrániť nechcené aplikácie od Apple z plochy?

4
systémové-aplikácie-odstránenie---titulná-fotografia---SvetApple

Apple v poslednej verzii iOS zvýšil počet svojich aplikácií, ktoré sa z plochy nedajú len tak vymazať. Výnimku tvorí aplikácia iCloud Drive, ktorú je možné vypnúť v nastaveniach. Čo však ostatné aplikácie?

Jednoduchý trik

Osobne mám všetky Apple aplikácie, ktoré nepoužívam v jednom priečinku Apple Apps. Ak si na tom podobne a appky máš v jednom priečinku, máš o starosť menej, pretože trik funguje len pre tie aplikácie, ktoré sú umiestnené v priečinku. Pokračuj tak, že na ikonke, ktorú chceš odstrániť podržíš prst, presunieš ju na vedľajšiu plochu v priečinku a znova ešte o jednu plochu. Počas presunu nepúšťaj ikonku a teraz stačí, ak stlačíš tlačidlo domov. Ikonka appky sa posunie smerom do ľavého rohu a viac už na ploche nebude.

Pamätaj si, že appky nevymažeš z iPhonu či iPadu úplne, len z plochy. Stále máš k nim prístup cez vyhľadávanie Spotlight.

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.