16 GB úložiská spôsobujú problémy!

0
iPhone 6 - svetapple.sk

Každým rokom túžime asi len po jednom. Túžime po tom, aby Apple navždy zanevrelo na nedostatočných 16GB a používateľom ponúklo ako základnú možnosť rovno 32GB. To sa nestalo ani tento rok a používateľom zaberie len samotný operačný systém 5GB, čo znamená, že reálne majú len približne 11GB. Pokiaľ to Apple nezmení, hrozí mu, že s predajmi bude mať v budúcnosti problémy!

Málo pamäte

Hlavný dôvodom týchto problémov je práve 16GB úložisko v iPhonoch či iPadoch, ktoré používateľom nedovolí nainštalovať si viacej hudby, hier a nafotiť fotografie či videá. Je jasné, že každý používateľ by si asi v tomto prípade zakúpil väčšiu 64GB verziu, no predsa len, keď kupujeme smartfón za 700€ chceli by sme v ňom mať nejakú pamäť nie? Problém, ktorý bude mať Apple kvôli svojej ľahostajnosti sa objavuje aj dnes ale našťastie v omnoho menšom merítku. Mnohí používatelia iOS 7 pri ňom ostali z prostého dôvodu, keďže neponúka nijaké nové výrazné funkcie, no za to ponúka o 2GB viacej voľného miesta ako jeho nástupca. Pokiaľ bude aj budúce iOS 9 veľké ako 8 poprípade ešte väčšie, Apple by si mohlo s podielmi na trhu doslova zabiť klinec do rakvy. Práve preto by sa mali vo vedení Jablkovej spoločnosti zamyslieť nad faktom, či 16GB nie je na rok 2015 naozaj málo, najmä pokiaľ nemáte možnosť rozšírenia, pomocou SD karty!

iPhone 6 - svetapple.sk

iPhone 6 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk