2/3 tržieb Apple tvoril iPhone!

0
Apple - svetapple.sk

Apple počas celého minulého roka doslova lámalo rekordy a za posledné tri mesiace, teda od uvedenia iPhone 6 až po Vianoce, sa spoločnosti podarilo predať neuveriteľných 74,5 miliónov iPhonov 6. Práve toto zariadenie tvorilo 2/3 všetkých tržieb Jablkovej spoločnosti. Ako je však na tom v porovnaní s uplynulými rokmi? 

200 000 000 000$

Toto neskutočné číslo sa rovná hodnote všetkých tržieb Apple. Je to takmer neuveriteľné ale len za posledný kvartál 2014 dokázali v Cupertine zarobiť až 18 miliárd dolárov a predať 74,5 miliónov iPhonov. Tieto čísla sú naozaj obrovské, no v skutočnosti sa pod ne podpísal predovšetkým Jablkový smartfón, na ktorom v súčasnosti Apple zarába najviac. Pozrite si skvelú a jednoduchú infografiku, ktorú vypracovali v redakcii Bussiness Insider a ukazuje, koľko z tržieb Apple ktoré produkty tvorili. Pri týchto číslach sa mnohým pozastavuje rozum ale skutočnosť je, že iPhone 6 bol doslovným predajným hitom!

V Bussiness Insider sa rozhodli, že okrem Jablkovej spoločnosti vytvoria jednoduchú inforgrafiku, kde s Apple porovnajú aj iné spoločnosti. Najbližšie k má k nemu Microsoft, ktorý však nedosiahol ani polovicu tržieb Jablkovej spoločnosti. Apple sa teda pod vedením Tima Cooka vyberá na celkom dobrú cestu a my dúfame, že  to tak aj zostane.

Infografika - svetapple.sk

Infografika – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk