3D Touch, čoskoro štandard aj pre Android!

1

To, že Android patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejší operačný systém je určite pravda. Tiež je asi pravda, že si z telefónov s týmto systémom Apple „požičalo“ uhlopriečky displejov iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Apple však často inovuje, a nepotrebuje svoje nápady odkukať od konkurencie. Dôkazom je aj napríklad taký 3D Touch. Dnes už existuje jeden smartfón s Androidom, ktorý ho má a na ďalších sa pracuje. Má to ale jeden problém.

3D Touch aj u konkurencie

Ako si si určite všimol, konkurencia medzi mobilnými zariadeniami na tejto planéte je skutočne obrovská, ale Apple dokáže vzdorovať všetkému s prehľadom, a jeho smartfóny sú tie najpredávanejšie vôbec. Posledne sme sa mohli dočkať úplnej novinky, a to 3D Touch displeja v iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Práve takýto displej umožňuje ovládať celé zariadenie podstatne rýchlejšie a jednoduchšie. Svoju verziu „Force Touch“ už stihol predstaviť aj Huawei. Ten ju do svojho zariadenia síce integroval, no nateraz nevie, na čo túto technologickú novinku správne využiť, keďže nemá podporu Androidu.

Synaptic sa ale ozýva a tvrdí, že v súčasnosti tvrdo pracuje na tom, aby vytvoril technológiu, ktorá bude viacemenej normou a už dnes vo veľkom pracuje na úplne novej technológií, ktorá zaručí podporu Force Touch vo všetkých mobilných zariadeniach. Práve Force Touch by mal byť podobným štandardom, akým je dnes Multi Touch, s ktorým v roku 2007 tiež prišlo Apple.

Synaptic predstavil tri nové technológie ClearPad, medzi ktorými nájdeme aj takú, ktorá bude spolupracovať so silnejším zatlačením na displej, vďaka čomu sa bude výrazne podobať práve na 3D Touch. Následne začne svoju technológiu ponúkať aj výrobcom zariadení. Už dnes má napríklad na stole ponuku čínske Apple – Xiaomi, ktoré bude možno patriť medzi prvých s podporou Force Touch na Android!

Force Touch 3D Touch Android Huawei

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk