Instagram niči Snapachat

0

To, že je Instagram v súčasnosti jedna z najprogresívnejšie rastúcich sociálnych sietí je nad svetlo jasné. Milióny používateľov ju používajú na dennej báze a za posledné roky sa spopularizovala asi rovnako ako Facebook či Messenger. Mnohí si bez neho nevedia predstaviť ani jeden deň, no a mnohí ho už nahradili za Snapchat, tiež veľmi dobrú a ambicióznu sociálnu sieť. Dnes sa Instagram chváli fantastickými číslami.

Instagram a Stories

To, že Instagram pridal do svojej aplikácie funkciu Stories bola asi najlepšia vec, akú mohol urobiť. Prečo? Absolútne tým dokázali chlapci pokoriť Snapchat. Dnes už je Snpachat na akomsi úpadku, pretože Instagram ponúka prakticky úplne to isté avšak vidí to viac ľudí. Túto službu môžeme vidieť aj v aplikácií Messenger, ďalší produkt od Facebooku, kam túto službu skopíroval práve zo Snapchatu.

Facebook alebo Instagram (vyber si sám) dnes oznámil, že jeho Stories používa až 250 miliónov používateľov každý jeden deň. To je o 50 miliónov viac, ako prednedávnom, kedy sa Instagram chválil s hranicou 200 miliónov (v apríli tohto roku). Snapchat v máji oznámil 166 miliónov denných používateľov. Instagram je teda so svojimi Stories úplne niekde inde aj keď ide v podstate o skopírovanú službu. Instagram počas vyhlasovania úspešných výsledkov tiež predstavil celkom novú možnosť v aplikácii, pomocou ktorej si budú môcť používatelia zdielať klipy zo živých vysielaní priamo do svojho Story. Všetko však až po skončení vysielania.

Akonáhle sa takéto vysielanie skončí, budeš môcť kliknúť na ikonku zdielať, ktorou pridáš toto živé vysielanie do svojho príbehu. Tu potom zotrvá 24 hodín. Na druhej strane bude zase tlačidlo, ktoré toto vysielanie vymaže tak, ako tomu bolo doteraz. Carolyn Everson, riaditeľka globálnych predajov zo spoločnosti Facebook tiež prezradila, že podobnú službu chce rozšíriť aj na iné platformy. Presnejšie však nevieme o aké platformy ide. Prieskum nám tiež prezradil fakt, že Stories sú z jednej tretiny používané na propagáciu biznisu, teda ako marketingové účely. Zaujímavé, nie?

Stories - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk