Minecraft v ArKite by naozaj mohol stáť za to!

0

Minecraft je hra, ktorá zažila obrovský ošiaľ a dodnes ju mnohí milujú aj keď hovoríme prevažne o mladšom publiku. Výhoda je v tom, je ide o extrémne tvorivú záležitosť a hoci pôsobí mierne primitívne, je skoro dokonalá. Na iPhone už pomerne dlhé existuje Minecraft, ktorý si môžeš zahrať v takzvanej „vreckovej verzií“. Čo však hru vylepšiť pomocou ArKitu?

AR Minecraft

Rozšírená realita je dokonalá cesta ako vylepšiť množstvo veľmi populárnych herných titulov a to sme si vôbec neuvedomovali. Dokonca nás ani nenapadlo, ako by sa do toho dal zakomponovať Minecraft. Narazili sme však na video, ktoré to ukazuje a je to možno mierna výzva pre vývojárov, aby niečo podobné zakomponovali aj do svojej mobilnej aplikácie. Mesto, krajinu alebo čokoľvek si môžeš budovať v pohodlí tvojho domova či v prírode. Môžeš sa tu navyše prechádzať, a sledovať ako to vyzerá v reále.

Za posledné roky asi nevznikla kreatívnejšia hra akou je Minecraft a ide o obrovskú príležitosť, akou by sa mohla hra ďalej uberať. Hoci je stále veľmi populárna, už dnes zažíva mierny úpadok. Týmto by sa ale mohla dostať opäť na vrchol. Teoreticky by sa dala hrať interaktívne podobne, ako Pokémon GO. To bola taká predzvesť ArKitu a v podstate najpopulárnejšia hra za posledné roky na iOS!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk