Activation Lock výrazne znížil krádeže iOS!

0
iPhone 6 - svetapple.sk

Apple produkty patria v dnešnej dobe medzi najšpičkovejšiu techniku aká sa dá na trhu kúpiť. Rovnako si však za ňu musíme priplácať nemalé peniaze a to mohli v minulosti využiť potencionálni zlodeji. Od čias keď Apple predstavilo funkciu Activation Lock, však počet krádeží výrazne klesol a to v niektorých metropolách až o polovicu!

Activation Lock

Služba Activation Lock je vlastne veľmi jednoduchá vec, ktorá je dnes súčasťou všetkých zariadení s nainštalovaným operačným systémom iOS 8. Je to jednoduché, odcudzia vám váš milovaný iPhone či iPad a vy si ho pomocou iCloudu zamknete touto službou. Zlodej potom musí zadať vaše Apple id (ktoré samozrejme nevie) aby sa do zariadenia vôbec dostal. Najlepšie je však na tom to, že hackerom sa službu ešte nepodarilo prelomiť a  iOS zariadenia sa kradnú stále menej a menej!

V číslach

Pokiaľ si to len tak prečítame znie to dobre, no pokiaľ si to prečítame v číslach, znie to už omnoho, omnoho lepšie. Tak napríklad v takom Londýne klesli krádeže o neuveriteľných 50%, čo je naozaj výrazné číslo. Netreba však zabudnúť ani na San Francisco, v ktorom sa podarilo znížiť krádeže až o 40%, čo je taktiež veľmi veľký úspech. Aj keď to je v New Yorku len 25%, stále je to 1/4 z celkových krádeží a Apple môžme pripísať ďalší úspech!

iPhone 6 plus - svetapple.sk

iPhone 6 plus – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk