Akcie Apple dosiahli novú rekordnú hodnotu!

0
Apple - svetapple.sk

Apple je najhodnotnejšou spoločnosťou sveta, a tak tento gigant musí byť najlepší naozaj v každom smere. Jablková spoločnosť sa v posledných mesiacoch nestíha tešiť z úspechov, pretože ich je tak veľa, že sa jednoducho ťažko rátajú. Len prednedávnom sa totiž oslavovala rekordná trhová hodnota akcií Apple. Dnes ju v Coupertine oslavujú znova!

Nová rekordná hodnota

V noci dosiahli akcie Jablkovej spoločnosti novú, rekordnú hodnotu. Ich cena bola presne 118,62 dolárov. Keby akcie neboli rozdelené v pomere 7:1, hodnota by predstavovala až 830,34 dolárov. Nielen akcie však rekordne vzrástli. Okrem nich sa zvýšila aj celková trhová kapitalizácia spoločnosti, ktorá po dnešnom dni predstavuje hodnotu 695,7 miliardy dolárov. Ide o nové, historické maximum! Pomaly ale isto sa teda Apple blíži ku hranici jedného bilióna, ktorý by teoreticky mohla na burze dosiahnuť už čoskoro. Pokiaľ sa vrátime späť do roku 2012, môžme si spomenúť, že už vtedy sme túto hranicu riešili, akcie mali hodnotu 704 dolárov. Žiaľ, začali prudko klesať a tak Apple 1 bilión amerických dolárov nepokorilo.

aa

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk