Akcie Apple klesli, Tim Cook upokojuje investorov

0

Celosvetové akciové trhy majú v poslednej dobe veľké problémy s výraznými prepadmi, ktoré spôsobuje Čínsky akciový trh. Jeden naozaj výrazný prepad sa objavil aj dnes a tento sa už pomerne veľkou čiastkou dotkol aj spoločnosti Apple, ktorej akcia po poklese stála len 90$. Na tento výrazný skok už stihol zareagovať aj CEO Apple Tim Cook!

Akciový trh

Akciový trh dostal peknú ranu, ktorá spôsobila viacmenej „akciovú turbulenciu,“ kvôli ktorej rôzne spoločnosti z celého sveta zaznamenávajú prudký pokles svojich akcií. Výnimkou samozrejme nie je ani v súčasnosti najhodnotnejšia spoločnosť Apple, ktorej akcie sa dostali len na 90$ a to je pri ich predošlom stave naozaj dôvod, ktorý môže investorom urobiť vrásky na čele. Tim Cook sa už o tomto probléme stihol vyjadriť a svojim akciám predpovedá svetlú budúcnosť.

Svoje tvrdenia opiera predovšetkým o fakty. Jedným z nich aj to, že Applu sa v súčasnosti na Čínskom trhu veľmi dobre darí a v poslednej dobe zaznamenávajú najväčší počet aktivácií tohto zariadenia vo svojej histórií. Taktiež internetový obchod AppStore zažíva v súčasnej dobe skvelé výsledky. Aj keď teda nie je Tim Cook žiaden jasnovidec a o budúcom rozvoji akcií spoločnosti Apple môže len a len polemizovať, predpovedá svetlu budúcnosť!

Akcie Applu klesly k 90 dolarům za kus a Tim Cook uklidňuje investory

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk