Ako budú vyzerať Apple Watch Series 4?

0
Apple Watch Series 4 - svetapple.sk

Apple bude v septembri aktualizovať iPhone, pravdepodobne aj iPad a samozrejme hodinky Apple Watch. Tie prídu už vo svojej 4-tej sérii a taktiež prinesú novinky. Po prvý krát od predstavenia v roku 2014 by sme sa mali dočkať aj vizuálnej zmeny. Nebude to však nič prevratné.

Dizajn podobný, displej  15% väčší

Čo sa týka dizajnu samotných hodiniek, Apple ich evidentne navrhlo tak aby ho počas dlhých rokov nemuselo skoro vôbec meniť. Už je to 4-rok, odkedy prišli hodinky s dnešným dizajnom a je viac ako pravdepodobné, že skoro kompletne sa zachová aj v následujúcej generácií. Pritom vôbec nestarne! Jediné čo by sa malo zmeniť tento rok je displej. Apple použije podľa viacerých zdrojov z dodávateľského reťazca špeciálne mikro-LED displeje, ktoré budú ľahšie, o čosi tenšie, no pri tom budú mať stále rovnaké rozlíšenie, kvalitu a farby.

Displeje budú ale aj o čosi väčšie ako v prípade tých súčasných. Na miesto 38mm verzie by sme sa mali dočkať 39,99mm a na miesto 42mm verzie príde 45,2mm. Momentálne sa nedá s presnosťou povedať, či sa len odstránia čierne rámčeky z displeja a ten sa bude rozprestierať na väčšej ploche alebo Apple pozmení aj tvar hliníkového plášťa, ktorý celý displej obkolesuje. Vizualizácie nižšie ale hovoria sami za seba a budú pravdepodobne najbližšie ku pravde. Apple Watch sa priblížia displejom k zaobleným hranám tak ako to má iPhone X a tak ako to budú mať aj ďalšie modely + iPad. Je to vlastne taký nový dizajnový jazyk spoločnosti Apple.

Žiaľ v tomto prípade sa tiež nedočkáme Face Time kamery, ktorá by mohla mať na hodinkách skvelé využitie, minimálne podľa analytikov nie. V budúcnosti ale očakávame technológiu Face ID, ktorá by sa starala o bezpečnosť aj na našej ruke. To je však stále vo hviezdach…

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple watch series 4 koncept

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple watch series 4 koncept

zdroje macworld, techradar, stuff, digitrends, pocket-lint

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk