Hodinky Apple Watch prišli na trh s jedným veľkým sklamaním, ktoré nakoniec nebolo až také veľké sklamanie. Spoločnosť totiž hodinky nespravila úplne vodotesnými, čo znamená, že spĺňajú normu len na bežné styky s vodou ako je napríklad sprchovanie sa či možno plávanie (v žiadnom prípade nie potápanie sa). Ako to však dopadne, pokiaľ s touto novinkou skočíš do slaného mora?

Apple Watch vs. more

Leto už začalo a množstvo majiteľov Apple Watch určite cestuje za dovolenkou niekam ku moru, kde si v spoločnosti svojich priateľov a rodiny odpočinie od okolitého mainstreamu. Je tu však jeden problém, neodporúča sa hodinky Apple Watch používať napríklad pri plávaní, avšak ako sme sa už stihli dočítať dávnejšie, bežné používanie v bazéne zvládnu. Pokiaľ ich teda chceš používať pri bežnom „čľapkaní sa“ mali by ti vydržať a to ako v sladkej, tak aj  slanej vode. Akonáhle ale vylezieš z mora, umy hodinky pitnou vodou, aby si odstránil soľ z tela zariadenia, ktorá môže narobiť problém.

Špeciálny pozor by si si mal dávať predovšetkým na pohyblivú korunku, ktorá sa nachádza  na boku zaraidenia. Vzhľadom na to, že medzi telom hodiniek a korunkou sa nachádza malinká špára, veľmi ľahko sa do daného miesta dostanú kryštáliky soli. Tomuto sa dá predísť obyčajným prepláchutím. Používanie Apple Watch v mori, pitnej či chlórovej vode nie je žiadna výhra. Kapacitný displej totiž reaguje na vodivosť čo znamená, že ho nie je možné ovládať pod vodou. Navyše, pokiaľ pod hladinou vznikne nejaký prúd vody, displej to môže pomýliť a hodinky zrazu začnú robiť veci, ktoré určite nechceš!

Prečítajte si tiež  Apple v roku 2022: Novinky na trhu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.