Aký je rozdiel medzi prvými Apple Watch a Series 1?

0

Určite vieš, že hodinky Apple Watch boli predstavené ešte v roku 2014 po boku iPhone 6 a iPhonu 6 Plus. Vtedy sa ale ešte stále nezačali predávať a ich cesta odštartovala až o trištvrte roka neskôr, teda v roku 2015. Prvá generácia bola celkom fajn, no stále mala kopec nedostatkov. Tieto nedostatky mala vyriešiť generácia druhá, predstavená minulý rok. Málokto ale vie, že práve s Apple Watch Series 2 prišli aj nové hodinky Series 1. Nie je to to isté ako Apple Watch prvej generácie. Aký je tu teda rozdiel?

Apple Watch

Popravde, myslel som si to aj ja sám, minimálne kým som si neprečítal správu o tom, ako Apple niektoré hliníkové modely prvej generácie v niektorých krajinách povolilo vymieňať za Apple Watch Series 1. Až vtedy som si uvedomil, že medzi originálnymi Apple Watch a Series 1 bude nejaký rozdiel.

Nepredpokladal som ale, že to bude veľký rozdiel a v zásade ani nie je. V prvom rade ide o takmer identický produkt, no rozdiel je vo výkone, respektíve v procesore. Kým prvý model hodiniek ponúkal Apple S1, Series 1 už ponúkajú procesor Apple S2, čo je vlastne výkonnejšia dvojjadrová verzia.

Okrem toho, že je tento procesor výkonnejší a aj energeticky úspornejší, a tak by mali hodinky vydržať o čosi viac, čo sa baterky týka. Na rozdiel od procesora Apple S2, ktorý je použitý v Apple Watch Series 2 nemá ten v Series 1 GPS čip a tak sú hodinky závislé na dátach z tvojho iPhonu. Len tak mimochodom, čo sa tej záruky týka, tá už dávno skončila, keďže Apple ponúka iba jednoročnú (skoro vo všetkých krajinách). Sú ale zákazníci, ktorí si priplatili za Apple Care+, čo je vlastne predĺženie záruky o rok. Presne pre nich je dôležitá informácia, že teoreticky môžu získať celkom nové hodinky s výkonnejším procesorom. Musia ale nájsť nejakú chybu na tých starých.

Watch - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk