Amazon môže predbehnúť Apple v hodnote firmy!

0
Amazon môže predbehnúť Apple v hodnote firmy!

Amazon môže predbehnúť Apple v hodnote firmy. Nie, nie je to výmysel. Jablková spoločnosť je už dlhodobo niekoľko rokov po sebe najhodnotnejšia na svete a jej konkurencia bola za ňou široko ďaleko v závese. Ako sa ale ukazuje, je tu jeden hráč, ktorý dosť nečakane vyrástol a teraz Applu dýcha na krk. Je to Amazon, ktorý môžno prekoná 1 bilión skôr ako Apple! 

Amazon môže predbehnúť Apple, 1 bilion dolárov majú obe firmy na dosah!

Apple sa pomaly ale isto približuje k hranici na akciovom trhu, kedy by mohol pokoriť ako prvý na svete magické číslo 1 bilión amerických dolárov. V preklade to znamená milión miliónov, čo je pre bežného človeka asi nepredstaviteľné číslo. Hoci má firma k tejto hranici naozaj iba kúsok, objavuje sa Amazon, ktorý jej môže ideálnu pozíciu a prvenstvo zároveň bezproblémovo ukradnúť. Hoci za Applom sekunduje nie je to až tak výrazná strata. Stači jedna či dve pozitívne informácie na akciovom trhu a všetko môže vyzerať ináč.

Už roky sledujeme ako sa Apple blíži k 1 biliónu. Postupne naberá rekordné hodnoty a prekonal všetky iné spoločnosti. Je vôbec prvou spoločnosťou, ktorá dosiahla hodnotu 950 miliárd amerických dolárov. Už to je samo o sebe úspech ale pokiaľ nebude prvou spoločnosťou, ktorá presiahla bilión, nikto si ho pamätať nebude. Amazonu vzrástli akcie po tom, ako oznámil pozitívne správy o Prime Day. Spoločnosť predala za neuveriteľných 100 miliónov dolárov. Reakcia investorov bola očakávaná ale až taka? Nárast v hodnote akcií bol až 57%! Amazon je v súčasnosti na hranici 900 miliard amerických dolárov.

Blíži sa ale september. Počas tohto mesiaca má Apple v pláne predstaviť celkom nové zariadenia. Prídu 3 iPhony, možno nejaké iPady, hodinky Apple Watch Series 4 a kto vie čo všetko ešte. Je to ideálna chvíľa na to aby v Cupertine presvedčili investorov o svojich kvalitách. Ináč na 1 bilión môžu rovno zabudnúť. Amazon môže predbehnúť Apple, bude ale potrebovať niečo inovatívne a hlavne trošku šťastia. Veď aj burza je tak trochu lotéria.

Amazon môže predbehnúť Apple

Amazon môže predbehnúť Apple

zdorje: cabotwealth, fool, financegourment, bgr, reuters

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk