Android, to si snáď robíš srandu!

3
Android vs. iOS - svetapple.sk

Len pred pár minútami sme ti priniesli správu o tom, ako iOS 8 konečne dosiahol ako taký podieľ na trhu a s číslicou 85% sa konečne doťahuje na vlaňajší iOS 7. Teraz ti prinášame informáciu, ktorá ťa zrejme poteší alebo ti minimálne vyčarí úsmev na tvári pretože pochádza z druhej strany tejto karty. Pochádza od Google a jeho Androidu, ktorému sa nevodí zrovna najlepšie. Verzia Lollipop je totiž dosť nepopulárna.

Android nemá právo na oslavu

Zatiaľ čo spoločnosť Apple môže jasať nad svojimi finančnými výsledkami za 3. fiškálny štvrťrok 2015 a rovnako aj za to, že jeho mobilný operačný systém iOS 8 je nainštalovaný na 85% zariadení, konkurenčný Android môže len ticho niekde v rohu smútiť. Jeho Andorid Lollipop je totiž oproti iOS 8 doslova prepadák a na trhu ovláda asi len 12,4%, čo je naozaj smiešne číslo. Nie je však na tom vôbec nič divné. Na svete je totiž naozaj obrovské množstvo zariadení, ktoré podporujú Android a nie všetky musia mať nainštalovať práve túto verziu. Navyše mnohí výrobcovia s obľubou predávajú zariadenia so staršou nadstavbou KitKat.

To je hlavný dôvod, prečo by mala začať spoločnosť Google, ktorá za Androidom stojí, niečo začať robiť, aby sa jeho podieľ na trhu zlepšil. 12,4% je totiž naozaj nič moc výsledok.

Android vs. iOS - svetapple.sk

Android vs. iOS – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk