Android Wear podporujú iPhone!

0

Apple Watch sú síce nádherný produkt, predstavený obľúbenou spoločnosťou Apple, ale majú jednu pomerne veľkú nevýhodu. Ich cena je taká vysoká, že ani tú najlacnejšiu verziu si veľakrát nemôžu dovoliť mnohí majitelia iPhonu a tak musia siahnuť po konkurencii. To malo však jeden háčik, Apple doposiaľ Android Wear nepodporovalo ale všetko sa zmenilo! Google už vydal svoju oficiálnu aplikáciu Android Wear pre iPhone!

Nová aplikácia

Nová aplikácia, ktorá pribudla do Apple Store a jej autorom je práve spoločnosť Google, bude slúžiť na to, aby si aj majitelia iných hodiniek, ako Apple Watch mohli svoje zariadenia spárovať s iPhonom vo vrecku. Doteraz to totiž pre platformu Android Wear nebolo možné ale to je už minulosť. Google dnes pridalo do AppStore aplikáciu, ktorá tento problém rieši.

Všetko čo musíš mať na to, aby si mohol aj ty takéto hodinky používať je vlastne daná aplikácia, iPhone 5 a iOS 8.2. Na starší systém alebo systémovú verziu už aplikáciu nenainštaluješ. Android Wear hodinky potom budú vedieť prjímať hovory, textové správy, upozorňovať ťa na niektoré udalosti či samozrejme pripomínať rôzne veci formou notifikácií.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk