Android Wear sú menej populárne než Apple Watch

0
apple-watch---titulná-fotografia---SvetApple

Je to jednoducho tak! Apple Watch sú najpopulárnejšie inteligentné hodinky na svete a dokonca ich najväčší konkurent je v predaji ďaleko za nimi.

Podľa údajov z Google Play, v súčasnosti sa používa len 1,9 miliónov kusov Android Wear, teda inteligentných hodiniek od Google. Pripomíname, že Android Wear sú dostupné od februára 2015. Naproti tomu, Apple Watch sú dostupné od apríla 2015 a predaje siahajú až k 7 miliónom kusov. Každé hodinky Android Wear potrebujú pre používanie Wear app v telefóne s Androidom. Práve tieto čísla sťahovania aplikácie potvrdzujú počet hodiniek na trhu. Trend medzi hodinkami je teda odlišný ako medzi smartfónmi. Android je najrozšírenejší operačný systém podľa počtu užívateľov a je až na 1,4 miliárd zariadení. Apple už predal niečo okolo 750 miliónov iPhonov a Apple Watch sú stále populárnejšie.

Android Wear - svetapple.sk

Zdroj: bussinesinsider.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.