Apple A9 bude definitívne vyrábať Samsung!

0
Samsung - svetapple.sk

Spoločnosť Samsung je v súčastnosti jeden z najväčších výrobcov komponentov do počítačov a smartónov a početné diely vyrobené touto konkurenčnou spoločnosťou nájdeme aj v zariadeniach Apple. Nie je preto nič zvláštne, že výrobca čipov Apple A9, ktoré sa objavia v nových iPadoch či iPhone 6S bude práve juhokórejský gigant. Teraz to je však definitívne isté!

Apple A9 bude vyrábať Samsung!

Technologický gigant Samsung a hlavne veľký konkurent spoločnosti Apple bude vyrábať väčšinu procesorov Apple A9. Potvrdil to aj renomovaný server Re/Code, ktorý tvrdí, že podľa jeho dôveryhodných zdrojov bude tieto čipy dodávať tieto čipy s 99% istotou práve Samsung. Donedávna sa ešte mnohé zahraničné weby nevedeli dohodnúť na tom, či bude hlavným výrobcom Samsung alebo TSMC, ale vzhľadom na posledné správy z Re/Code je viac než jasné, že miesto výrobcu získal práve prvý menovaný z dvojice.

Apple si zvolilo práve svojho najväčšieho konkurenta v oblasti smartfónov či tabletov najmä z dôvodu technológie, ktorú dokáže pri výrobe procesorov ponúknuť. Veď prednedávnom prišla spoločnosť s revolučným riešením, ktoré jej umožní zakomponovať Flash a RAM do jedného čipu, čím sa ušetrí množstvo miesta a pravdepodobne aj energie. Aj keď má tento čip 3GB RAM a 32GB Flash a pravdepodobnosť, že ho uvidíme v iPhone 6S je takmer nulová, je možné, že Apple ho uvedie už pri jeho nástupcovi iPhone 7!

Apple A9 - svetapple.sk

Apple A9 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk