Apple bude meniť font v iOS a OS X!

0
10 najlepších aplikácií pre Apple Watch - svetapple.sk

Spoločnosť Apple vyberá každú jednu položku a každý jeden detail svojho operačného systému iOS či OS X krok po kroku. Práve preto by sme sa nemali čudovať, pokiaľ spoločnosť rozmýšľa aj nad tým, aký font použije pri budúcich verziách operačných systémov. Podľa všetkého ho totiž spoločnosť s nakúsnutým jabĺčkom v logu zmení. Pôjde o ten istý font, aký nachádzame aj v hodinkách Apple Watch!

Nový font

Spoločnosť Apple v súčasnosti pracuje na novom prepojení fontu „San Francisco“, ktorý už niekoľko mesiacov poznáme napríklad z hodiniek Apple Watch a operačných systémov iOS 9 či z novej verzie OS X. V súčasnosti majú oba systémy jednotný font, ktorý v prípade iOS prišiel vo verzii 7 (2013) a do OS X dorazil vo verzii Yosemite (2014). Celkovo by malo nové písmo oživiť vzhľad celého systému a spoločnosť navyše vybrala takú cestu, ktorá by nemala príliš vadiť ani samotnému užívateľovi.

Lepšie povedané, písmo nie je až také výrazne a príliš rozdielne od toho súčasného, a tak je dosť možné, že si zmenu vlastne ani nevšimneš. Každopádne tu je pekne vidieť, ako Apple rozmýšľa nad každým jedným detailom, ktorým font použitý v systéme nepochybne je!

San Francisco - svetapple.sk

San Francisco – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk